W meczu 16. kolejki Fortuna 1 Liga, piłkarze Apklan Resovii zmierzą się na Stadionie Miejskim w Rzeszowie z Górnikiem Polkowice. Sędzią meczu będzie Pan Tomasz Marciniak z Płocka. Początek spotkania, w niedzielę o godzinie 18:00, a transmisja na żywo dostępna będzie na platformie Polsat Box Go. Darmowe autobusy MPK ze stadionu Resovii wyjadą o godzinie 17:15 na mecz #RESPOL

Nasi piłkarze do meczu z beniaminkiem przystąpią w bardzo dobrych nastrojach, bowiem rzeszowianie w ostatniej kolejce pokonali lidera pierwszoligowych rozgrywek – Widzew Łódź 1:0. Jedyną bramkę w tym meczu, w 30 minucie spotkania zdobył Aleksander Komor, który z czterema bramkami na koncie, jest najskuteczniejszym zawodnikiem biało-czerwonych w trwającym sezonie. Podopieczni Dawida Kroczka z 18 punktami zajmują 10 pozycję w ligowej tabeli, a bilans ogólny Resovii, to 5-3-7, z czego 3-1-4 w meczach „domowych” rozgrywanych na Stadionie przy ulicy Hetmańskiej. Dla naszych zawodników będzie to drugie spotkanie z rzędu, jaki zostanie rozegrane w Rzeszowie.

Polkowiczanie w minionej kolejce zremisowali w Łodzi z Łódzkim Klubem Sportowym 1:1. Bramkę na wagę remisu, w 74 minucie spotkania zdobył Kamil Wacławczyk. Co ciekawe, kilka minut wcześniej czerwoną kartką, po drugiej żółtej ukarany został Bruno Żołądź. Biorąc pod uwagę powyższe, to zawodnicy naszych najbliższych gości mogli być bardziej zadowoleni z wyniku meczu w Łodzi. Górnik przed niedzielnym meczem zajmuje 17, przedostatnią pozycję w tabeli zaplecza ekstraklasy. Bilans zawodników prowadzonych przez Pawła Barylskigo, to 1-8-6, z czego 0-1-2 w meczach wyjazdowych. Najlepszym strzelcem w zespole Górników, jest Mateusz Piątkowski, który w dotychczasowych meczach zdobył sześć bramek.

Obie drużyny po raz ostatni bezpośrednio rywalizowały w sezonie 2019/2020 na boiskach ówczesnej II ligi. W obu meczach zawodnicy z Rzeszowa oraz Polkowic podzielili się punktami. W pierwszym meczu, który rozegrano na Dolnym Śląsku padł remis 2:2, a w rewanżu na Podkarpaciu było 1:1. Jak będzie w najbliższym meczu? Przekonamy się w niedzielny wieczór, a wszystkich kibiców zachęcamy do licznego przybycia na Stadion Miejski przy ulicy Hetmańskiej w Rzeszowie i głośne wsparcie naszych piłkarzy w walce o kolejne ligowe punkty.