W meczu 14. kolejki Fortuna 1 Liga, piłkarze Apklan Resovii udadzą się w daleką podróż do Gdyni na mecz z Arką. Początek spotkania w sobotę o godzinie 15:00, a sędzią meczu będzie Pan Wojciech Krztoń z Olsztyna. Transmisja na żywo dostępna będzie na platformie Polsat Box Go #ARKRES

Resovia do meczu z Arką przystąpi po porażce w zaległym spotkaniu z Miedzią Legnica 2:0. Obie bramki w tym spotkaniu padły w drugiej połowie, a ich autorami byli Mehdi Lehaire oraz Jon Aurtenetxe. Warto odnotować, że od 20 minuty meczu podopieczni Dawida Kroczka musieli grać w osłabieniu, po tym jak czerwoną kartką ukarany został Aleksander Komor. We wcześniejszych dwóch meczach z Zagłębiem Sosnowiec oraz Chrobrym Głogów, to rzeszowianie zgarnęli komplet punktów. Tym samym, po 13 rozegranych spotkaniach, biało-czerwoni plasują się na 11 miejscu w ligowej tabeli, a dorobek punktowy naszej drużyny, to 15 oczek, na który składa się bilans 4-3-6, w tym 2-2-2 w meczach wyjazdowych.

Arka natomiast w ostatniej kolejce przegrała w Łodzi z Łódzkim Klubem Sportowym 1:0, chociaż nasi najbliżsi rywale mieli kilka dogodnych okazji, aby pokonać bramkarza łodzian. Bardzo aktywnym zawodnikiem był m.in. Artur Siemaszko, a bliski wpisania się na listę strzelców w drugiej połowie był Maciej Rosołek. Warto zauważyć, że goniąca wynik Arka od 74 minuty musiała grać w osłabieniu, po tym jak drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Maciej Dąbrowski. Co ciekawe grająca w osłabieniu Arka mogła doprowadzić do wyrównania w 80 minucie, lecz Mateusz Stępień uderzył tylko w poprzeczkę bramki ŁKS-u. W pierwszoligowej tabeli gdynianie zajmują 7 pozycję, a dorobek punktowy podopiecznych Ryszarda Tarasiewicza, który przed meczem z Resovią obiją stanowisko pierwszego trenera Arki, to 20 punktów, na który składa się bilans 6-2-5, z czego 3-2-2 w meczach domowych.

W poprzednim sezonie dwukrotnie lepsza okazała się Arka, która w Rzeszowie zwyciężyła 2:1, a w Gdyni 1:0. Jak będzie w najbliższym meczu? Przekonamy się w sobotę, a wszystkich kibiców Resovii zachęcamy do śledzenia oraz komentowania wydarzeń boiskowych w mediach społecznościowych pod hasztagiem #ARKRES