W meczu 13. kolejki Fortuna 1 Liga, piłkarze Apklan Resovii zmierzą się na Stadionie Miejskim w Rzeszowie z drużyną Chrobrego Głogów. Sędzią meczu będzie Pan Jacek Małyszek z Lublina. Początek spotkania, w sobotę o godzinie 12:40, a transmisja na żywo dostępna będzie na kanale Polsat Sport oraz na platformie Polsat Box Go #RESCHR

W poprzedniej kolejce podopieczni Dawida Kroczka pokonali w Sosnowcu miejscowe Zagłębie, a jedyną bramkę na wagę trzech punktów dla rzeszowian, w doliczonym czasie pierwszej połowy zdobył Dawid Kubowicz. Dla naszych zawodników była to trzecia wygrana w trwającym sezonie, dzięki której biało-czerwoni awansowali na jedenastą pozycję w ligowej tabeli. W najbliższym meczu zawodnicy Resovii powalczą o drugą wygraną w Rzeszowie w tym sezonie – ostatnie takie zwycięstwo przypada na drugą kolejkę, kiedy to pokonaliśmy w stolicy województwa podkarpackiego drużynę GKS-u Tychy, po trafieniu Kamila Antonika. W naszym zespole na czele klasyfikacji strzelców znajduje się dwóch zawodników, a są to Damian Hilbrycht oraz Aleksander Komor, którzy do bramki przeciwnika trafiali dwukrotnie.

Drużyna Chrobrego w minionej kolejce miała rozegrać spotkanie z ŁKS-em Łódź, jednak mecz ten został przełożony na inny termin z powodu powołania zawodnika gospodarzy do młodzieżowej reprezentacji polski. Wcześniej, głogowianie zremisowali w Kielcach z Koroną 2:2. Bramki dla naszych najbliższych gości zdobyli w meczu tym Mikołaj Lebedyński oraz Dennis van der Heijden. Podopieczni Ivana Djurdjevicia przed najbliższą kolejką plasują się na dziesiątym miejscu, a dorobek punktowy Chrobrego, to 15 oczek, na które składa się bilans 4-3-4, w tym 2-3-3 w meczach wyjazdowych. Wśród najlepszych strzelców w zespole pomarańczowo-czarnych są wspomniany wcześniej Lebedyński, który pięciokrotnie wpisywał się na listę strzelców, a także Mateusz Bochnak, który bramkarza rywali pokonywał dotychczas trzykrotnie.

W poprzednim sezonie obie drużyny podzieliły się zwycięstwami. W Głogowie wygrał Chrobry 3:0, a w Rzeszowie lepsza okazała się Resovia, która zwyciężyła 1:0. Jak będzie w najbliższym meczu? Przekonamy się w sobotnie po południe, a wszystkich kibiców zachęcamy do licznego przybycia na Stadion Miejski w Rzeszowie i dopingowania naszych zawodników w kolejnym meczu na zapleczu ekstraklasy #RESCHR

16 październik (sobota):
12:40 Apklan Resovia – Chrobry Głogów
Stadion: Stadion Miejski w Rzeszowie
Sędzia: Jacek Małyszek (Lublin)
Bilety: https://bilety.cwks-resovia.pl/
Bilety w dniu meczu w kasach od godziny 11:30
Na żywo: Polsat Box Go
https://bit.ly/ObejrzyjResovie

W pozostałych meczach 13. kolejki Fortuna 1 Liga zagrają:

15 październik (piątek):

Puszcza Niepołomice – Odra Opole 3:0
20:30 Korona Kielce – Widzew Łódź (na żywo Polsat Sport)

16 października (sobota):

15:00 GKS Jastrzębie – Górnik Polkowice
18:00 Podbeskidzie Bielsko-Biała – Sandecja Nowy Sącz
18:00 Miedź Legnica – Zagłębie Sosnowiec
20:30 Skra Częstochowa – GKS Katowice

17 października (niedziela):

12:40 ŁKS Łódź – Arka Gdynia (na żywo Polsat Sport)
18:00 GKS Tychy – Stomil Olsztyn