W meczu. 12 kolejki Fortuna 1 Liga, przeciwnikiem piłkarzy Apklan Resovii będzie Zagłębie Sosnowiec. Początek spotkania na Stadionie Ludowym w Sosnowcu, w niedzielę o godzinie 12:40, a sędzią meczu będzie Pan Marek Opaliński z Legnicy. Transmisja na żywo dostępna będzie na kanale Polsat Sport oraz na platformie Polsat Box Go #ZAGRES

Resovia do meczu z Zagłębiem przystąpi po trzech kolejnych porażkach w meczach ligowych, a do bilansu tego należy doliczyć również porażkę w Fortuna Pucharze Polski w meczu z Widzewem Łódź. Nic zatem dziwnego, że podopieczni Dawida Krocza będą chcieli w Sosnowcu przełamać niekorzystną serię. W ostatnim meczu rzeszowianie przegrali na Stadionie Miejskim w Rzeszowie z Sandecją Nowy Sącz 1:0, a decydująca dla losów tego spotkania okazała się 37 minuta, kiedy to do naszej bramki trafił Bartłomiej Kasprzak. Biało-czerwoni mieli kilka dogodnych okazji, aby doprowadzić do wyrównania, jednak żadnej z nich nie udało się zamienić na bramkę, a najbliżej szczęścia był Bartosz Jaroch, lecz próba naszego obrońcy zatrzymała się na poprzeczce bramki Sandecji.

W ligowej tabeli nasi zawodnicy plasują się na 14 miejscu z dziewięcioma punktami na koncie, a na miejsce Sovii składają się dwie wygrane, trzy remisy oraz pięć porażek, w tym jedna wygrana, dwa remisy oraz dwie porażki w meczach wyjazdowych. Zagłębie w poprzedniej kolejce pokonało w Łodzi drużynę Łódzkiego Klubu Sportowego 1:0, a bramkę na wagę kompletu punktów dla naszych najbliższych przeciwników zdobył w 76 minucie meczu Szymon Sobczak, który trafił do bramki łodzian z rzutu karnego. Tym samym dla podopiecznych Artura Skowronka była to pierwsza ligowa wygrana od 15 sierpnia, kiedy to sosnowiczanie pokonali Górnik Polkowice. Gracze Zagłębia w tabeli Fortuna 1 Liga plasują się na 11 miejscu, a ich dorobek punktowy, to dziesięć oczek. Ofensywnym liderem Zagłębia, jest Sobczak, który do bramki rywala trafiał już sześciokrotnie.

W poprzednim sezonie w Sosnowcu wygrała Resovia, która pokonała Zagłębie 2:0. Bramki dla naszej drużyny zdobyli wtedy Michał Kuczałek oraz Grzegorz Płatek. W rewanżu w Rzeszowie, lepsze okazało się Zagłębie, które wygrało 2:1. Bramki dla czerwono-zielono-białych strzelali wtedy Maciej Ambrosiewicz oraz Patrik Misak, a honorowe trafienie dla Resovii zaliczył Dawid Kubowicz. Jak będzie w najbliższym meczu? Przekonamy się w niedzielne po południe, a wszystkich kibiców naszej drużyny zachęcamy do śledzenia oraz komentowania wydarzeń boiskowych w mediach społecznościowych pod hasztagiem #ZAGRES

10 październik (niedziela)
12:40 Zagłębie Sosnowiec – Apklan Resovia
Stadion: Stadion Ludowy w Sosnowcu
Sędzia: Marek Opaliński (Legnica)
Na żywo: Polsat Sport, Polsat Box Go https://bit.ly/ObejrzyjResovie

W pozostałych meczach 12. kolejki Fortuna 1 Liga, zagrają:

8 październik (piątek):
Arka Gdynia – Korona Kielce 0:0

9 październik (sobota):
GKS Katowice – GKS Tychy 2:2

10 październik (niedziela):
15:00 Sandecja Nowy Sącz – Miedź Legnica
18:00 Widzew Łódź – GKS Jastrzębie

W innym terminie:
Stomil Olsztyn – Podbeskidzie Bielsko-Biała
Chrobry Głogów – ŁKS Łódź
Górnik Polkowice – Puszcza Niepołomice
Odra Opole – Skra Częstochowa