W meczu 9. kolejki Fortuna 1 Liga, piłkarze Apklan Resovii zmierzą się na Stadionie Miejskim w Rzeszowie z Miedzią Legnica. Sędzią meczu będzie Pan Łukasz Szczech z Warszawy. Początek spotkania w piątek o godzinie 20:30, a transmisja na żywo dostępna będzie na kanale Polsat Spot Extra oraz na platformie Polsat Box Go #RESMIE

Rzeszowianie do meczu z Miedzianką przystąpią z chęcią rehabilitacji za poniedziałkową porażkę w Olsztynie ze Stomilem 4:2. Emocji w meczu tym nie brakowało, lecz zabrakło szczęśliwego zakończenia. Resovia do przerwy prowadziła 1:0, po bramce Daniela Pietraszkiewicza, a prowadzenie to mogło być bardziej okazałe, jednak zawodnicy Resovii byli nieskuteczni. Mimo wszystko nic nie zapowiadało katastrofy, która miała nadejść w drugiej połowie spotkania. W drugich czterdziestu pięciu minutach drużyną lepszą, a przede wszystkim skuteczną, byli olsztynianie, którzy zaaplikowali naszym piłkarzom aż cztery bramki. Ich autorami byli Jonatan Straus – dwukrotnie oraz Jonathan Simba i Patryk Mikita. Dla biało-czerwonych drugą bramkę zdobył wprowadzony w drugiej połowie Karol Twardowski, ale finalnie nie pozwoliło to naszej drużynie na zdobycie choćby jednego punktu. W zespole Sovii brakuje wyróżniającego się gracza, jeśli chodzi o dorobek bramkowy, a do siatki przeciwnika trafiało ośmiu różnych piłkarzy, z czego najwięcej, bo po dwa trafienia mają Aleksander Komor oraz Damian Hilbrycht.

Ostatnia kolejka nie była również szczęśliwa dla Miedzi, która przegrała na własnym stadionie z ŁKS-em Łódź 2:0. Kluczowe dla losów tego spotkania okazały się pierwsze minuty drugiej połowie, a konkretniej pisząc trzy minuty pomiędzy 53 a 56 minutą meczu. To właśnie wtedy dwukrotnie do bramki legniczan trafił Pirulo. Gospodarze próbowali odrobić straty, ale ŁKS grał uważnie w obronie, co ostatecznie pozwoliło łodzianom utrzymać dwubramkowe prowadzenie do końca meczu. Najlepszym strzelcem w zespole naszych najbliższych przeciwników, jest Krzysztof Drzazga, który ma na swoim koncie pięć bramek. Tego piłkarza Miedzi nie zobaczymy jednak w stolicy województwa podkarpackiego, bowiem Drzazga zerwał więzadło krzyżowe w kolanie i czeka go dłuższa przerwa od grania w piłkę. Pod nieobecność 26-letniego napastnika, najlepszym strzelcem w drużynie z dolnego śląska, jest Patryk Makuch, który może pochwalić się trzema trafieniami w trwającym sezonie na zapleczu ekstraklasy.

Resovia po meczu w Olsztynie zajmuje jedenaste miejsce w tabeli, a dorobek punktowy podopiecznych Radosława Mroczkowskiego, to dziewięć punktów, na który składa się bilans 2-3-3, z czego 1-2-2 w meczach rozgrywanych na stadionie przy ulicy Hetmańskiej w Rzeszowie. Jedyna dotychczasowa „domowa” wygrana, przypada na drugą kolejkę i spotkanie z GKS-em Tychy. Dużo wyżej w ligowej tabeli są zawodnicy trenera Wojciecha Łobodzińskiego, którzy przed najbliższą kolejką plasują się na trzecim miejscu, a ich dorobek punktowy, to piętnaście oczek, na który składa się bilans 4-3-1, w tym 3-1-0 w meczach wyjazdowych. Kto będzie lepszy w najbliższym spotkaniu? Przekonamy się późnym piątkowym wieczorem, a wszystkich kibiców zachęcamy do licznego przybycia na Stadion Miejski w Rzeszowie i dopingowanie naszej drużyny w kolejnym ligowym spotkaniu #RESMIE

17 wrzesień (piątek):
20:30 Apklan Resovia – Miedź Legnica
Stadion: Stadion Miejski w Rzeszowie
Sędzia: Łukasz Szczech (Warszawa)
Bilety: https://bilety.cwks-resovia.pl/
Na żywo: Polsat Sport Extra, Polsat Box Go (https://bit.ly/ObejrzyjResovie)

W pozostałych meczach 9. kolejki Fortuna 1 liga zagrają:

17 wrzesień (piątek):

18:00 GKS Jastrzębie – Zagłębie Sosnowiec

18 wrzesień (sobota):

12:40 ŁKS Łódź – Podbeskidzie Bielsko-Biała (na żywo Polsat Sport)
20:30 Korona Kielce – Sandecja Nowy Sącz

19 wrzesień (niedziela):

12:40 GKS Tychy – Widzew Łódź (na żywo Polsat Sport)
15:00 Odra Opole – Stomil Olsztyn
18:00 Puszcza Niepołomice – Chrobry Głogów

20 wrzesień (poniedziałek):

18:00 Skra Częstochowa – Arka Gdynia
20:30 Górnik Polkowice – GKS Katowice