W meczu 8. kolejki Fortuna 1 Liga, piłkarze Apklan Resovii przegrali w Olsztynie z miejscowym Stomilem 4:2. Bramki dla rzeszowian strzelali Daniel Pietraszkiewicz oraz Karol Twardowski, a dla gospodarzy trafiali Jonatan Straus – dwukrotnie oraz Jonathan Simba i Patryk Mikita. Zapraszamy na statystyczne podsumowanie meczu ze Stomilem Olsztyn.

Pierwsza połowa nie zapowiadała katastrofy, która miała nastąpić w drugich czterdziestu pięciu minutach meczu. Nasza drużyna do przerwy prowadziła 1:0, a tak niskie prowadzenie zawdzięczaliśmy tylko słabej skuteczności zawodników Resovii. To podopieczni Radosława Mroczkowskiego przeprowadzili więcej ataków, w tym groźnych. Niestety, w drugiej połowie trend się odwrócił, a gospodarze okazali się dużo bardziej skuteczni, co pozwoliło olsztynianom odnieść pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.