W 8. kolejce Fortuna 1 Liga, piłkarze Apklan Resovii zmierzą się w meczu wyjazdowym z drużyną Stomilu Olsztyn. Sędzią meczu będzie Pan Łukasz Karski ze Słupska. Początek poniedziałkowego spotkania w Olsztynie o godzinie 18:00, a transmisja na żywo dostępna będzie na platformie Polsat Box Go #STORES

W lepszych nastrojach przed najbliższym meczem są z pewnością zawodnicy naszej drużyny, którzy w ostatniej kolejce pokonali w Łodzi zespół Łódzkiego Klubu Sportowego 3:0. Podopieczni Radosława Mroczkowskiego byli dużo bardziej konkretni w akacjach ofensywnych, a świadczy o tym fakt, że na siedem celnych strzałów, zdobyli trzy bramki. Jednym z wyróżniających się zawodników w ofensywie był Kamil Antonik, który wprawdzie bramki nie strzelił, ale świetnie asystował przy trafieniach kolegów z drużyny. Warto również zwrócić uwagę na bardzo dobrą organizację w grze rzeszowian, zarówno w ofensywie, jak i w defensywie. Wszystko to w połączeniu z dobrą skutecznością, pozwoliło biało-czerwonym zgarnąć komplet punktów na bardzo ciężkim terenie, jakim jest stadion przy al. Unii Lubelskiej w Łodzi. Bramki dla Resovii strzelali Aleksander Komor oraz dwukrotnie Damian Hilbrycht. Ponadto wyróżnić należy Branislava Pindrocha, który zatrzymał sześć celnych strzałów łodzian, w tym kilka naprawdę groźnych prób. Tym samym bramkarz naszej drużyny w znacznym stopniu pomógł w odniesieniu ważnego zwycięstwa.

W mniej radosnych humorach są z pewnością zawodnicy Stomilu, którzy wprawdzie w ostatniej kolejce nie grali – przełożone spotkanie z Górnikiem Polkowice, to w poprzednich sześciu meczach gracze z województwa warmińsko-mazurskiego nie wygrali ani jednego spotkania, a jakby tego było mało, nasi najbliżsi przeciwnicy strzelili w tych meczach zaledwie jedną bramkę – w pierwszym spotkaniu sezonu z Chrobrym Głogów, której autorem okazał się Merveille Fundambu. Jednocześnie zawodnicy z Olsztyna stracili aż dziesięć bramek, z czego siedem na własnym boisku. Bilans podopiecznych Adriana Stawskiego, to 0-0-6, z czego 0-0-4 w meczach domowych. Nic zatem dziwnego, że biało-niebiescy zajmują przed najbliższą kolejką ostatnie miejsce w tabeli. W ostatnim meczu ligowym przed spotkaniem z Resovią, Stomil przegrał na własnym stadionie z ŁKS-em Łódź 3:0. W poprzedni weekend drużyna z Warmii rozegrała mecz towarzyski, w którym po bramce Fundambu odnieśli zwycięstwo z Wisłą Płock.

Gracze Stomilu z pewnością będą chcieli przełamać fatalną passę i zdobyć pierwsze punkty w tym sezonie, jednak wierzymy, że nasi zawodnicy zrobią wszystko, aby do tego nie doszło. W poprzednim sezonie w Olsztynie obie drużyny podzieliły się punktami, choć nasi zawodnicy prowadzili do 90 minuty meczu, kiedy to bramkę wyrównującą zdobył Grzegorz Kuświk. Wcześniej bramkę dla rzeszowian w samej końcówce pierwszej połowy zdobył Bartłomiej Wasiluk. W meczu rewanżowym, w Rzeszowie lepsza okazała się Resovia, która na stadionie przy ulicy Wyspiańskiego wygrała 1:0, a gola na wagę kompletu punktów, w 85 minucie spotkania zdobył Bartosz Jaroch. Jak będzie w najbliższym spotkaniu? Przekonamy się poniedziałkowy wieczór, a wszystkich kibiców zachęcamy do śledzenia oraz komentowania wydarzeń boiskowych w mediach społecznościowych pod hasztagiem #STORES.

13 wrzesień (poniedziałek):
18:00
 Stomil Olsztyn – Apklan Resovia
Stadion: al.Piłsudskiego 69A
Sędzia: Łukasz Karski (Słupsk)
Na żywo: Polsat Box Go (https://bit.ly/ObejrzyjResovie)

W pozostałych meczach 8. kolejki Fortuna 1 Liga, zagrają:

10 wrzesień (piątek):

Chrobry Głogów – Skra Częstochowa 0:1
Widzew Łódź – GKS Katowice 3:1

11 wrzesień (sobota):

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Korona Kielce 2:3
GKS Jastrzębie – Sandecja Nowy Sącz 0:3
Miedź Legnica – ŁKS Łódź 0:2

12 wrzesień (niedziela):

12:40 Arka Gdynia – GKS Tychy 0:1
15:00 Zagłębie Sosnowiec – Puszcza Niepołomice 1:2
18:00 Górnik Polkowice – Odra Opole 1:1