W pięciu meczach, jakie udało się w pierwotnym terminie rozegrać podczas 7. kolejki Fortuna 1 Liga, najciekawiej było w Łodzi, gdzie ŁKS przegrał z Apklan Resovią 3:0. W innych meczach Podbeskidzie Bielsko-Biała pokonało na wyjeździe GKS Jastrzębie, a w Kielcach, Sosnowcu oraz Opolu padły bezbramkowe remisy. Zapraszamy na podsumowanie minionej kolejki na pierwszoligowych boiskach.

3 wrzesień (piątek):

Korona Kielce – Miedź Legnica 0:0 (0:0)

Bardzo ciekawie zapowiadające się spotkanie w Kielcach, zakończyło się bezbramkowym remisem oraz podziałem punktów. Oznacza to, że kielczanie stracili pierwsze punkty w tym sezonie. Najbliżej bramki było w 47 minucie meczu, kiedy to nawet Adam Frączak trafił do bramki gości z Legnicy, jednak arbiter spotkania, po analizie VAR anulował trafienie dla Korony, a powodem takiej decyzji była pozycja spalona gracza gospodarzy. Nie była to jedyna sporna sytuacja w tym meczu. Kilka minut później sędzia wskazał na rzut karny dla Miedzianki, lecz po kolejnej konsultacji VAR zmienił swoją decyzję. W ostatnich minutach spotkania gości przed utratą bramki uratowała poprzeczka. Tym samym kibice zgromadzeni na Suzuki Arena nie oglądali bramek.

4 wrzesień (sobota):

Zagłębie Sosnowiec – Skra Częstochowa 0:0 (0:0)

Mecz ten nie dostarczył kibicom wielu emocji. Sytuacji strzeleckich nie było wiele, co finalnie doprowadziło do tego, że mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Najbliżej zdobycia bramki w 90 minucie meczu był Patryk Bryła, jednak zawodnik Zagłębia nie wykorzystał dogodnej sytuacji na zdobycie bramki, która mogła dać sosnowiczanom pełna pulę. Z remisu zadowoleni mogą być częstochowianie, którzy zagrali mądrze i cel, jakim było zdobycie choćby punktu, udało się w Sosnowcu zrealizować.

5 wrzesień (sobota):

ŁKS Łódź – Apklan Resovia 0:3 (0:2)

W meczu tym częściej przy piłce utrzymywali się zawodnicy gospodarzy, którzy pomimo zdecydowanej porażki, kilkukrotnie zagrozili bramce świetnie dysponowanego w tym spotkaniu Branislava Pindrocha, który zatrzymał sześć celnych strzałów łodzian, w tym kilka naprawdę groźnych prób. Dużo bardziej konkretni w akacjach ofensywnych byli zawodnicy z Rzeszowa, którzy na siedem celnych strzałów, zdobyli trzy bramki. Jednym z wyróżniających się zawodników w ofensywie był Kamil Antonik, który wprawdzie bramki nie strzelił, ale świetnie asystował przy trafieniach kolegów z drużyny. Warto zwrócić również uwagę na bardzo dobrą organizację w grze rzeszowian, zarówno w ofensywie, jak i w defensywie. Wszystko to w połączeniu z dobrą skutecznością, pozwoliło biało-czerwonym zgarnąć komplet punktów na bardzo ciężkim terenie. Bramki dla rzeszowian strzelali Aleksander Komor oraz dwukrotnie Damian Hilbrycht.

GKS Jastrzębie – Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:1 (0:0)

Komplet punktów z Jastrzębia-Zdroju wywieźli gracze spadkowicza z PKO Ekstraklasy. Gola na wagę kompletu punktów w 83 minucie meczu zdobył Konrad Gutowski. Wcześniej, jeszcze w pierwszych czterdziestu pięciu minutach dobre okazje dla gospodarzy zmarnowali Konrad Hadzlik oraz Kamil Jadach. Tym samym dla gospodarzy było to piąte spotkanie z rzędu bez zwycięstwa.

Odra Opole – Widzew Łódź 0:0 (0:0)

Kolejny bezbramkowy remis w siódmej kolejce na pierwszoligowych boiskach odnotowano w Opolu. Dla Widzewa remis o tyle satysfakcjonujący, że pozwala podopiecznym Janusza Niedźwiedzia na zajmowanie drugiego miejsca w ligowej tabeli. Warto jednak zauważyć, że opolanie od 80 minuty grali w osłabieniu, po tym jak czerwoną kartką ukarany został Dawid Czaplinski. Mimo liczebnej przewagi, gościom nie udało się pokonać bramkarza gospodarzy, a tym samym kibice w Opolu nie oglądali bramek.

Przełożone:

Górnik Polkowice – Stomil Olsztyn
GKS Katowice  – Arka Gdynia
GKS Tychy – Chrobry Głogów
Puszcza Niepołomice – Sandecja Nowy Sącz

Liderzy klasyfikacji strzelców Fortuna 1 Liga:

1. Krzysztof Drzazga (Miedź Legnica) – 5 bramek
2. Kamil Biliński (Podbeskidzie Bielsko-Biała) – 4 bramki
3. Hubert Adamczyk (Arka Gdynia) – 3 bramki
Dawid Błanik (Sandecja Nowy Sącz)
Mateusz Bochnak (Chrobry Głogów)
Adam Frączczak (Korona Kielce)
Jakub Łukowski (Korona Kielce)
Patryk Makuch (Miedź Legnica)
Piotr Mroziński (Puszcza Niepołomice)
Mateusz Piątkowski (Górnik Polkowice)
Szymon Sobczak (Zagłębie Sosnowiec)

Klasyfikacja strzelców w drużynie Apklan Resovii:

1. Aleksander Komor – 2 bramki
Damian Hilbrycht
2. Bartosz Jaroch – 1 bramka
Kamil Antonik
Oliver Podhorin
Marek Mróz