W 6. kolejce Fortuna 1 Liga, podopieczni Radosława Mroczkowskiego przegrali na Stadionie Miejskim w Rzeszowie z liderem pierwszoligowych rozgrywek – Koroną Kielce 1:0. Decydująca o losach spotkania okazała się 79 minuta, kiedy to bramkę samobójczą dającą trzy punkty gościom z Kielc, zdobył wprowadzony w drugiej połowie Daniel Pietraszkiewicz. Zapraszamy na statystyczne podsumowanie meczu z Koroną Kielce.

Od pierwszych minut spotkania lepsze wrażenie robili zawodnicy Apklan Resovii, którzy też jako pierwsi stworzyli zagrożenie pod bramką przeciwnika, ale nie pierwszy raz w tym sezonie zabrakło skuteczności. Łącznie rzeszowianie oddali 21 strzałów na bramkę Korony, lecz tylko jedno uderzenie okazał się celne. Dla odmiany goście oddali 10 strzałów, z czego dwie próby były poleciały w światło bramki. Nasza drużyna wyprowadziła również więcej ataków, w tym ataków groźnych.