W 5. kolejce Fortuna 1 Liga, piłkarze Apklan Resovii zremisowali w meczu wyjazdowym z GKS-em Jastrzębie 1:1. Obie bramki w tym spotkaniu padły w pierwszych czterdziestu pięciu minutach, a na listę strzelców wpisali się Daniel Rumin, który do bramki rzeszowian trafił w 33 minucie oraz Marek Mróz, który w 38 minucie po interwencji VAR zamienił rzut karny na bramkę dla Resovii. Zapraszamy na statystyczne podsumowanie meczu z GKS-em Jastrzębie.

Pierwsza połowa, to dobre okazje Marka Mroza oraz Kamila Antonika, jednak w obu przypadkach zabrakło precyzji oraz zdecydowania. Ogółem w całym meczu częściej groźniej było pod bramką naszej drużyny, o czym świadczy statystyka strzałów, w tym strzałów celnych, których więcej oddali gospodarze. Podopieczni Jacka Trzeciaka groźni byli przede wszystkim w drugiej połowie, kiedy to kilkukrotnie zmusili naszego bramkarza do interwencji, a graczem, który sprawiał najwięcej problemów był strzelec bramki dla jastrzębian – Daniel Rumin, który oddał sześć prób z czego aż pięć okazało się strzałami celnymi.