W 5. kolejce Fortuna 1 Liga, piłkarze Apklan Resovii pojadą do Jastrzębia-Zdroju na mecz z miejscowym GKS-em. Sędzią meczu będzie Pan Tomasz Marciniak z Płocka. Początek spotkania w sobotę o godzinie 12:40, a transmisję na żywo z meczu przeprowadzi kanał Polsat Sport – spotkanie dostępne będzie również na platformie IPLA #JASRES

GKS Jastrzębie do meczu z Resovią przystąpi po remisie w Łodzi z ŁKSem. Faworytem tego spotkania byli łodzianie, którzy już w 12 minucie wyszli na prowadzenie, a niedługo po zmianie stron podwyższyli prowadzenie. Co warte odnotowania, jeszcze w pierwszej połowie jastrzębianie mogli trafić do bramki gospodarzy, jednak dwukrotnie piłka zatrzymała się na poprzeczce. Gdy wydawało się, że podopieczni Kibu Vicuna spokojnie będą kontrolować przebieg spotkania do ataków przeszli goście ze śląska. Najpierw bramkę kontaktową zdobył Daniel Feruga, a na niespełna dziesięć minut przed końcem meczu strzałem z rzutu karnego wyrównał Dawid Witkowski. Jak się okazało, było to trafienie na wagę podziału punktów. W ligowej tabeli podopieczni Jacka Trzeciaka zajmują 13 miejsce, na które składa się bilans 1-1-2, a jedyna wygrana, to zwycięstwo nad Stomilem Olsztyn. Zielono-czarno-żółci, jak dotychczas zdobyli cztery bramki, których autorami okazali się Dariusz Kamiński, Daniel Rumin oraz strzelcy z ostatniego meczu – Daniel Feruga i Dawid Witkowski.

Rzeszowianie do meczu z GKSem Jastrzębie przystąpią po trzech meczach z rzędu rozegranych na Stadionie Miejskim w Rzeszowie, w których podopieczni Radosława Mroczkowskiego zdobyli cztery oczka do ligowej tabeli – wygrana z GKSem Tychy, porażka ze Skrą Częstochowa oraz remis w ostatnim meczu z Puszczą Niepołomice. Bilans ten z pewnością mógł być lepszy, gdyby zawodnicy naszej drużyny byli  skuteczniejsi w akacjach ofensywnych. Tylko w ostatnim meczu zremisowanym 1:1 z Puszczą, bardzo dobrych okazji w drugiej połowie spotkania nie wykorzystali Radosław Adamski, Sebastian Srózik, Kamil Antonik oraz Damian Hilbrycht, który w ostatnich minutach meczu mógł zapewnić komplet punktów naszej drużynie. Wcześniej, jeszcze w pierwszych czterdziestu pięciu minutach gola dla biało-czerwonych zdobył Oliver Podhorin. Niestety, zaledwie dziesięć minut po bramce dla Resovii do wyrównania doprowadził Piotr Mroziński, dla którego było to trzecie trafienie w trwającym sezonie. Co warte podkreślenia na początku sezonu do bramki przeciwnika trafiają głównie nasi obrońcy – Aleksander Komor, Bartosz Jaroch oraz Oliver Podhorin. Jedynym ofensywnym zawodnikiem, który wpisał się na listę strzelców w pierwszych czterech meczach, jest Kamil Antonik. W tabeli Resovia zajmuje 9 pozycję z bilansem ogólnym 1-2-1, z czego 0-1-0 w meczach wyjazdowych.

W poprzednim sezonie dwukrotnie lepsi okazali się nasi najbliżsi przeciwnicy, którzy najpierw wygrali 2:1 w Rzeszowie – bramki w tym meczu strzelali Radosław Adamski dla naszego zespołu oraz Daniel Rumin i Farid Ali dla jastrzębian. Następnie w rewanżu do jakiego doszło w ostatniej kolejce poprzedniego sezonu w Jastrzębiu-Zdroju, ponownie lepsi byli piłkarze GKSu, którzy podobnie jak w pierwszy meczu wygrali 2:1 – bramki Marek Mróz (wtedy jeszcze piłkarz GKSu Jastrzębie) i Jakub Apolinarski oraz Dawid Kubowicz, który zaliczył honorowe trafienie dla naszej drużyny. Której z drużyn uda się poprawić bilans w najbliższym meczu? Przekonamy się w sobotnie po południe, a wszystkich kibiców zachęcamy do komentowania wydarzeń boiskowych w mediach społecznościowych pod hasztagiem #JASRES.

21 sierpień (sobota):
12:40
 GKS Jastrzębie – Apklan Resovia
Stadion: Stadion Miejski w Jastrzębiu Zdroju
Sędzia: Tomasz Marciniak (Płock)
Na żywo: Polsat Sport oraz IPLA (https://bit.ly/OgladajResovie)

W pozostałych meczach 5. kolejki Fortuna 1 Liga zagrają:

20 sierpień (piątek):

18:00 Puszcza Niepołomice – Miedź Legnica

21 sierpień (sobota):

18:00 Korona Kielce – ŁKS Łódź
20:30 Widzew Łódź – Stomil Olsztyn

22 sierpień (niedziela):

12:40 GKS Katowice – Zagłębie Sosnowiec (na żywo Polsat Sport)
15:00 Górnik Polkowice – Arka Gdynia
18:00 GKS Tychy – Sandecja Nowy Sącz

23 sierpnia (poniedziałek):

18:00 Odra Opole – Chrobry Głogów
20:30 Podbeskidzie Bielsko-Biała – Skra Częstochowa