W meczu 3. kolejki Fortuna 1 Liga, piłkarze Apklan Resovii zmierzą się w Rzeszowie z beniaminkiem tegorocznych rozgrywek na zapleczu ekstraklasy – Skrą Częstochowa. Początek spotkania na Stadionie Miejskim przy ulicy Hetmańskiej 69 w Rzeszowie, w czwartek o godzinie 20:00. Transmisja na żywo dostępna będzie na stronie internetowej IPLA #RESSKR 

Celem Skry w sezonie 2020/2021 na boiskach eWinner II Liga było utrzymanie, a sam prezes częstochowian, Pan Artur Szymczyk przyznał, że rezultat osiągnięty przez jego drużynę przeszedł najśmielsze oczekiwania. Warto zauważyć, że Skra awans uzyskała wygrywając baraże, do których przystępowała z ostatniego możliwego – szóstego miejsca. W meczach play-off niebiesko–biało–czerwoni pokonali Chojniczankę Chojnice oraz KKS Kalisz. Tym samym drużyna spod Jasnej Góry niespodziewanie zameldowała się na zapleczu ekstraklasy. Pierwszoligowe rozgrywki podopieczni Jacka Rokosa zainaugurowali od dwóch porażek. W pierwszym meczu Skra przegrała w Kielcach z Koroną, a w ostatniej kolejce lepszy od drużyny z Częstochowy okazał się ŁKS Łódź. Wygrana łodzian nie przyszła jednak łatwo, bowiem goście napsuli faworytom sporo nerwów. Mimo wszystko, Skra do meczu z Resovią przystąpi z ostatniego miejsca.

Jednym z graczy, który trafił do bramki Łódzkiego Klubu Sportowego, był Kamil Wojtyra, czyli najlepszy strzelec poprzedniego sezonu na drugoligowych boiskach – 24 strzelone bramki. To właśnie na niego będą musieli przede wszystkim uważać obrońcy Resovii, jeśli młody napastnik Skry zagra w najbliższym meczu. Skąd ta niepewność? Wojtyra wraca po kontuzji, a w pierwszych dwóch meczach sezonu wchodził na boisko z ławki rezerwowych – odpowiednio w 65 minucie w Kielcach oraz w 77 minucie w Łodzi. Ostatni mecz pokazał, że zawodnikowi Skry wystarczy niewielka ilość minut, aby wpisać się na listę strzelców. Innym graczem, na którego trzeba zwrócić szczególną uwagę, jest Piotr Nocoń – 7 bramek w poprzednim sezonie. W składzie częstochowian latem doszło do wielu zmian, a wśród nowych zawodników znaleźli się m.in. 19-letni obrońca, Oskar Krzyżak, który do Częstochowy trafił z Bytovii Bytów, a także Maciej Mas – ostatnio GKS Bełchatów, Marcin Stromecki – wcześniej Górnik Łęczna oraz Łukasz Winiarczyk – poprzednio Odra Opole. Tym samym w składzie naszych najbliższych rywali nie brakuje graczy ogranych na pierwszoligowych boiskach. Transfer last minute, to Przemysław Sajdak, który w środę wzmocnił zespół  z województwa śląskiego.

Resovia do najbliższego meczu przystąpi w dobrych nastrojach, bowiem w poprzedniej kolejce podopieczni Radosława Mroczkowskiego pokonali w Rzeszowie GKS Tychy, po bramce Kamila Antonika, który od początku sezonu wyrasta na jednego z liderów naszej drużyny. Innym graczem, z którym spore problemy mieli zawodnicy GKSu, był Maksymilian Hebel, który nie wykorzystał kilku okazji na strzelenie bramki. Dodatkowo ponownie z dobrej strony pokazali się zawodnicy, którzy na boisku pojawili się w drugiej połowie, w tym szczególnie Marek Mróz. W bramce dobrze radził sobie Branislav Pindroch, który w 15 minucie uratował naszą drużynę przed utratą bramki, po tym jak z bliskiej odległości bramkarza Resovii próbował pokonać Michał Staniucha. Wszystko to sprawia, że rzeszowianie do meczu ze Skrą Częstochowa przystąpią, jako jedna z sześciu niepokonanych drużyn na pierwszoligowych boiskach. W pierwszych dwóch meczach na listę strzelców w naszym zespole wpisywali się: Kamil Antonik, Bartosz Jaroch oraz Aleksander Komor.

Ostatni raz Resovia rywalizowała ze Skrą w sezonie 2019/2020 w II lidze. W pierwszym meczu, po bramkach Sebastiana Zalepy oraz Kamila Radulj wygrała Resovia 2:0. W rewanżu padł bezbramkowy remis. Jak będzie w najbliższym meczu? Przekonamy się w najbliższy czwartek, a wszystkich kibiców zachęcamy do komentowania wydarzeń boiskowych na Twitterze oraz Facebooku pod hasztagiem #RESSKR.

12 sierpnia (czwartek):
20:00 Apklan Resovia – Skra Częstochowa
Stadion: Stadion Miejski w Rzeszowie
Na żywo: IPLA (https://bit.ly/OgladajResovie)
Bilety: bilety.cwks-resovia.pl

W pozostałych meczach 3. kolejki Fortuna 1 Liga zagrają:

13 sierpnia (piątek):

18:00 Puszcza Niepołomice – ŁKS Łódź
20:30 GKS Tychy – Miedź Legnica (na żywo Polsat Sport)

14 sierpnia (sobota):

12:40 Korona Kielce – GKS Jastrzębie (na żywo Polsat Sport)
18:00 Stomil Olsztyn – Arka Gdynia
20:30 GKS Katowice – Podbeskidzie Bielsko-Biała

15 sierpnia (niedziela):

12:40 Widzew Łódź – Chrobry Głogów (na żywo Polsat Sport)
15:00 Górnik Polkowice – Zagłębie Sosnowiec
18:00 Odra Opole – Sandecja Nowy Sącz