W ostatniej kolejce Fortuna 1 Liga poznaliśmy pierwsze dwie drużyny, które wywalczyły bezpośredni awans do PKO Ekstraklasy, a są to Radomiak Radom oraz Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Ponadto poznaliśmy zespoły, które powalczą w barażach o trzecie miejsce dające awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Nasza drużyna w 34. kolejce przegrała w Jastrzębiu-Zdroju z miejscowym GKS-em. Zapraszamy na podsumowanie minionej kolejki na pierwszoligowych boiskach.

Wszystkie mecze 34. kolejki rozpoczęły się w niedzielę o godzinie 12:40. Radomiak Radom podejmował na własnym stadionie Koronę Kielce. Spotkanie to zakończyło się wygraną gospodarzy, którzy tym samym po 36 latach nieobecności wracają do Ekstraklasy. Bramki dla radomian w tym meczu strzelali Dawid Abramowicz oraz Mateusz Radecki. W kolejnym spotkaniu GKS Tychy gościł na swoim stadionie ŁKS Łódź. Mecz ten zakończył się remisem, a bramki strzelali Sebastian Steblecki  – dla tyszan oraz Ricardinho dla łodzian. Bruk-Bet Termalica Nieciecza zremisowała bezbramkowo ze Stomilem Olsztyn, a z wyniku tego zdecydowanie bardziej zadowoleni mogą być zawodnicy popularnych Słoni, którzy tym samym, jako druga drużyna wywalczyła awans do Ekstraklasy.

Apklan Resovia gościła w Jastrzębiu-Zdroju, a spotkanie to podobnie, jak pierwszy mecz w Rzeszowie zakończyło się wygraną GKS-u. Bramki dla gospodarzy strzelali w drugiej połowie Marek Mróz oraz Jakub Apolinarski. Wcześniej, jeszcze w pierwszych 45 minutach bramkę dla rzeszowian z rzutu karnego zdobył Dawid Kubowicz, dla którego było to czwarte trafienie w tym sezonie. Co ciekawe, Kubowicz był pierwszym zawodnikiem Resovii który trafił do bramki rywala w tym sezonie – bramka z rzutu karnego w inaugurującym spotkaniu z Puszczą Niepołomice. W 74 minucie meczu jedenastki nie wykorzystał Oliver Podhorin. W następnym spotkaniu Chrobry Głogów przegrał z Arką Gdynia, która zaaplikowała głogowianom aż trzy bramki – samemu zachowując czyste konto. Gole dla gości z Gdyni strzelali Maciej Rosołek, Mateusz Żebrowski oraz Rafał Wolsztyński. Górnik Łęczna nie dał szans Sandecji Nowy Sącz, a bramki dla łęcznian strzelali Przemysław Banaszak – dwie bramki z rzutu karnego oraz Bartosz Śpiączka.

Miedź Legnica zremisowała na własnym stadionie z Zagłębiem Sosnowiec. Jako pierwsi gola dobyli goście, którzy prowadzenie objęli dzięki trafieniu Goncalo Gregorio z rzutu karnego. Niecały kwadrans przed końcem meczu do wyrównania doprowadził Mehdi Lehaire. Puszcza Niepołomice, która pozostawała bez wygranej od dłuższego czasu pokonała na własnym stadionie spadkowicza – GKS Bełchatów. Gole dla Puszczy strzelali w tym meczu Szymon Kobusiński oraz Michał Czarny. W ostatnim meczu Widzew Łódź pokonał na własnym stadionie Odrę Opole. Bramki dla Widzewa zdobyli Dominik Kun oraz Paweł Tomczyk, a dla Odry honorowe trafienie zanotował Konrad Nowak.

Wyniki 34. kolejki Fortuna 1 Liga:

GKS Jastrzębie – Apklan Resovia 2:1
Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Stomil Olsztyn 0:0
Chrobry Głogów – Arka Gdynia 0:3
GKS Tychy – ŁKS Łódź 1:1
Górnik Łęczna – Sandecja Nowy Sącz 3:0
Miedź Legnica – Zagłębie Sosnowiec 1:1
Puszcza Niepołomice – GKS Bełchatów 2:0
Radomiak Radom – Korona Kielce 2:0
Widzew Łódź – Odra Opole 2:1

Najlepsi strzelcy Fortuna 1 Liga na koniec sezonu 2020/21 (TOP5):

1. Roman Gergel (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) – 19 bramek
2.
 Karol Angielski (Radomiak Radom) – 13 bramek
3. Pirulo (ŁKS Łódź) – 12 bramek
Daniel Rumin (GKS Jastrzębie)
4. Kamil Zapolnik (Miedź Legnica) – 11 bramek
5. Antonio Domínguez (ŁKS Łódź) – 10 bramek
Juliusz Letniowski (Arka Gdynia)
Maciej Rosołek (Arka Gdynia)

Klasyfikacja strzelców w drużynie Apklan Resovii na koniec sezonu 2020/21:

1. Bartosz Jaroch – 4 bramki
Dawid Kubowicz
2. Jakub Wróbel – 3 bramki
Radosław Adamski
Maksymilian Hebel
3. Michał Kuczałek – 1 bramka
Grzegorz Płatek
Kamil Radulj
Kamil Słaby
Oliver Podhorin
Bartłomiej Kiełbasa
Przemysław Zdybowicz
Karol Twardowski
Bartłomiej Wasiluk
Sebastian Zalepa