Czas na ostatni akcent sezonu 2020/21 na pierwszoligowych boiskach. W meczu 34. kolejki Fortuna 1 Liga, piłkarze Apklan Resovii będą gościć w Jastrzębiu-Zdroju na spotkaniu z miejscowym GKS-em. Początek spotkania w niedzielę o godzinie 12:40. Sędzią meczu będzie Pan Piotr Urban z Warszawy. Transmisja na żywo dostępna będzie w aplikacji mobilnej i na platformie internetowej IPLA. Wszystkich kibiców Resovii zachęcamy do śledzenia oraz komentowania wydarzeń boiskowych na Facebooku oraz Twitterze pod hasztagiem #JASRES

Zarówno Resovia jak i GKS Jastrzębie utrzymanie wśród pierwszoligowców zapewnili sobie w minionej kolejce, w której to nasza drużyna pokonała na Stadionie Miejskim w Rzeszowie zespół Chrobrego Głogów, a jastrzębianie zwyciężyli w Bełchatowie z jednym spadkowiczem GKS-em Bełchatów. Nie oznacza to jednak, że w najbliższym meczu zabraknie emocji, bowiem obie drużyny mają szansę na zakończenie rozgrywek w Fortuna 1 Liga na wyższym miejscu niż zajmują obecnie. Resovia po wygranej z Chrobrym plasuje się na 16 pozycji, a dorobek punktowy podopiecznych Radosława Mroczkowskiego, to 32 punkty. To tylko samo, co nasi najbliżsi rywale, a to oznacza, że w najlepszym wypadku wygrany niedzielnego spotkania może zakończyć ligowe zmagania na 13 pozycji, bowiem obie drużyny do zajmującego aktualnie to miejsce Stomilu Olsztyn tracą dwa punkty.

Po meczu z Chrobrym na pierwsze miejsce wśród najlepszych strzelców w naszym zespole awansował Bartosz Jaroch – doświadczony obrońca strzelił jak dotychczas cztery bramki. Jedną bramkę mniej mają Radosław Adamski, Maksymilian Hebel, Dawid Kubowicz oraz Jakub Wróbel. Co ciekawe, rzeszowianie na 26 zdobytych bramek łącznie, więcej razy trafiali w drugiej połowie, bowiem w drugich 45 minutach nasza drużyna zdobyła 16 bramek, z czego najwięcej, bo osiem między 76 a 90 minutą spotkania. W zespole GKS-u Jastrzębie bezapelacyjnym liderem, jeśli chodzi o zdobyte bramki, jest Daniel Rumin, który strzelił ich już 12. Tym samym Rumin, to jeden z najlepszych strzelców w trwającym sezonie na boiskach pierwszej ligi – więcej bramek mają tylko Roman Gergel z Bruk-Bet Termalica Nieciecza – 19 trafień oraz Karol Angielski z Radomiaka Radom – 13 bramek. Na kolejnych miejscach w zespole trenera Łukasza Włodarka są Daniel Szczepan, który strzelił sześć bramek oraz Farid Ali, który na listę strzelców wpisał się czterokrotnie.

W pierwszym meczu, jaki rozegrano w grudniu minionego roku w Rzeszowie, lepsi okazali się zielono-czarno-żółci, którzy wygrali 1:2. Bramki dla naszych przeciwników strzelali wtedy wspomniani już wcześniej Daniel Rumin oraz Farid Ali. Jedyną bramkę dla Resovii w samej końcówce spotkania strzałem z dystansu zdobył Radosław Adamski. Tym samym biało-czerwoni staną przed szansą rewanżu, a także zakończenia pierwszego po 26 latach nieobecności sezonu na zapleczu ekstraklasy miłym akcentem, jakim niewątpliwie byłaby wygrana w ostatniej kolejce tego sezonu.

13 czerwca (niedziela):
12:40
 GKS Jastrzębie – Apklan Resovia
Sędzia: Piotr Urban (Warszawa)
Stadion: Stadion Miejski w Jastrzębiu Zdroju
Na żywo: IPLA

W pozostałych meczach 34. kolejki Fortuna 1 Liga zagrają:

13 czerwca (niedziela):
12:40
 GKS Tychy – ŁKS Łódź (na żywo Polsat Sport)
12:40 Radomiak Radom – Korona Kielce (na żywo Polsat Sport)
12:40 Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Stomil Olsztyn (na żywo Polsat Sport)
12:40 Miedź Legnica – Zagłębie Sosnowiec
12:40 Puszcza Niepołomice – GKS Bełchatów
12:40 Chrobry Głogów – Arka Gdynia
12:40 Górnik Łęczna – Sandecja Nowy Sącz
12:40 Widzew Łódź – Odra Opole