32. kolejka Fortuna 1 Liga obfitowała w wiele bramek, z czego najwięcej obejrzeli kibice w Kielcach, gdzie w meczu Korony z Arką Gdynia padło aż sześć bramek. Ważne zwycięstwa odnieśli zawodnicy GKS-u Bełchatów, którzy dzięki zdobytym trzem punktom, wciąż pozostają w grze o pozostanie na zapleczu ekstraklasy. Cenny komplet punktów zdobyli również gracze Zagłębia Sosnowiec, Miedzi Legnica oraz Radomiaka Radom. Zapraszamy na podsumowanie minionej kolejki na pierwszoligowych boiskach.

Ligowe granie rozpoczęło się w Łodzi na stadionie Widzewa, gdzie gospodarze podejmowali GKS Tychy. Mecz ten zakończył się wygraną gości, dla których bramki w ostatnich minutach meczu strzelili Kamil Kargulewicz oraz Łukasz Grzeszczyk. Wygrana ta podtrzymuje nadzieje tyskiego GKS-u na zajęcie miejsca premiowanego bezpośrednim awansem do PKO Ekstraklasy. Aktualna strata podopiecznych Artura Derbina do drugiego miejsca, to trzy punkty.

W kolejnym meczu, jaki rozegrano już w sobotę, Miedź Legnica pokonała na własnym stadionie ŁKS Łódź. Gole dla Miedzianki strzelali Mehdi Lehaire, Patryk Makuch, a także Krzysztof Drzazga. Wygrana ta była bardzo ważna dla gospodarzy, którzy dzięki kolejnym trzem punktom, wciąż mają szansę na zajęcie miejsca dającego możliwość gry w barażach o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Bardzo ważne trzy punkty zdobyli również piłkarze GKS-u Bełchatów, którzy w meczu wyjazdowym pokonali Chrobry Głogów, a bramkę na wagę trzech punktów dla gości z Bełchatowa zdobył Damian Hilbrycht. W następnym meczu GKS Jastrzębie zremisował z Sandecją Nowy Sącz. Gole w tym meczu zdobywali Daniel Rumin dla GKS-u oraz Damian Chmiel dla Sandecji. W bardzo ciekawym spotkaniu Korona Kielce podzieliła się punktami z Arką Gdynia. Mecz zdecydowanie lepiej rozpoczął się dla gospodarzy, którzy w pewnym momencie prowadzili aż trzema bramkami, po tym jak gole dla kielczan zdobyli Jakub Łukowski – dwie bramki oraz Jacek Kiełb. Goście zdołali wyrównać, dzięki trzem bramkom zdobytym w ostatnich dwudziestu minutach meczu. Trafienia na wagę remisu zaliczyli Michał Marcjanik, Maciej Rosołek oraz Adam Deja. W ostatnim sobotnim spotkaniu Radomiak Radom pokonał Apklan Resovię, a gole dla walczących o bezpośredni awans do Ekstraklasy radomian zdobyli Karol Angielski – dwie bramki oraz Raphael Rossi. Honorowego gola dla naszej drużyny zdobył Bartłomiej Kiełbasa, dla którego było to premierowe trafienie w tym sezonie.

W niedzielę, jako pierwsi na boisko wybiegli piłkarze w Opolu, gdzie miejscowa Odra podejmowała lidera Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Spotkanie to niespodziewanie zakończyło się wygraną Odry, dla której bramkę na wagę trzech punktów zdobył w pierwszych minutach meczu Kacper Tabiś. W następnym spotkaniu Górnik Łęczna zremisował na własnym stadionie ze Stomilem Olsztyn. Bramkę dla łęcznian zdobył Serhij Krykun, dla którego było to drugie spotkanie z rzędu, w którym trafiał do bramki przeciwnika. Dla Stomilu gola zdobył Jakub Mysiorski. W ostatnim meczu kolejki Puszcza Niepołomice przegrała wysoko na własnym stadionie z Zagłębiem Sosnowiec, dla którego bramki zdobyli Mateusz Machała, Filip Karbowy, Patrik Mišák oraz Joao Oliveira.

Wyniki 32. kolejki Fortuna 1 Liga:

Radomiak Radom – Apklan Resovia 3:1
Widzew Łódź – GKS Tychy 0:2
Miedź Legnica – ŁKS Łódź 3:0
Chrobry Głogów – GKS Bełchatów 0:1
GKS Jastrzębie – Sandecja Nowy Sącz 1:1
Korona Kielce – Arka Gdynia 3:3
Odra Opole – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:0
Górnik Łęczna – Stomil Olsztyn 1:1
Puszcza Niepołomice – Zagłębie Sosnowiec 0:4

Najlepsi strzelcy Fortuna 1 Liga po 32. kolejce (TOP5):

1. Roman Gergel (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) – 19 bramek,
2. Karol Angielski (Radomiak Radom) – 12 bramek
Pirulo (ŁKS Łódź)
Daniel Rumin (GKS Jastrzębie)
3. Kamil Zapolnik (Miedź Legnica) – 11 bramek
4.
 Antonio Domínguez (ŁKS Łódź) – 10 bramek
Juliusz Letniowski (Arka Gdynia)
5. Mikołaj Lebedyński (Chrobry Głogów) – 9 bramek
Joan Román (Miedź Legnica)
Maciej Rosołek (Arka Gdynia)
Paweł Wojciechowski (Górnik Łęczna)

Klasyfikacja strzelców w drużynie Apklan Resovii po 32. kolejce:

1. Jakub Wróbel – 3 bramki
Bartosz Jaroch
Dawid Kubowicz
Radosław Adamski
Maksymilian Hebel
2. Michał Kuczałek – 1 bramka
Grzegorz Płatek
Kamil Radulj
Kamil Słaby
Oliver Podhorin
Bartłomiej Kiełbasa
Przemysław Zdybowicz
Karol Twardowski
Bartłomiej Wasiluk
Sebastian Zalepa