W meczu 31. kolejki Fortuna 1 Liga, piłkarze Apklan Resovii będą gościć na Stadionie Miejskim przy ulicy Hetmańskiej w Rzeszowie drużynę Korony Kielce. Początek spotkania, w niedzielę 23 maja o godzinie 19:05. Sędzią meczu będzie Pan Mateusz Złotnicki z Lublina. Transmisja na żywo dostępna będzie w aplikacji mobilnej i na platformie internetowej IPLA. Wszystkich kibiców Resovii zachęcamy do śledzenia oraz komentowania wydarzeń boiskowych na Facebooku oraz Twitterze pod hasztagiem #RESKOR

Będzie to pierwsze spotkanie, jakie zostanie rozegrane w Rzeszowie na poziomie zaplecza ekstraklasy z udziałem kibiców od 1994 roku. Nic zatem dziwnego, że pomimo ograniczeń spowodowanych pandemią koronawirusa, mecz ten cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród rzeszowskich kibiców. Dodatkowym smaczkiem, który sprawia, że niedzielny mecz zapowiada się jeszcze bardziej interesująco, jest fakt, że wygrana naszej drużyny w starciu z Koroną zapewni podopiecznym Radosława Mroczkowskiego utrzymanie w Fortuna 1 Liga. Przypominamy, że wciąż dostępne są bilety, które można kupić online – link do biletów TUTAJ.

W minionej kolejce Korona Kielce pokonała ostatnią drużynę w ligowej tabeli – GKS Bełchatów, aplikując gościom z Bełchatowa aż trzy bramki i nie tracąc ani jednej. Na listę strzelców w tym spotkaniu wpisali się Marcin Szpakowski, Jacek Kiełb oraz Jacek Podgórski. Aktualny bilans podopiecznych Dominika Nowaka, to 11-5-14, co sprawia, że żółto-czerwoni przed rozpoczęciem 31. kolejki z 38 punktami na koncie zajmują 12 pozycję w ligowej tabeli. Wśród najlepszych strzelców w zespole Korony znajduje się trójka zawodników, a są to Jacek Kiełb, Jakub Łukowski oraz Jacek Podgórski. Wspomniany tercet zdobył w dotychczasowych meczach po cztery bramki. O jedną bramkę mniej ma Emile Thiakane. Piłkarzem Korony, jest Marceli Zapytowski, który jeszcze w poprzedniej rundzie bronił rzeszowskiej bramki. Marceli między słupkami pierwszego zespołu Korony rozegrał jak dotychczas siedem spotkań, z czego w dwóch zachował czyste konto, w tym w ostatnim meczu z GKS-em Bełchatów.

Resovia do meczu z Koroną przystąpi po przegranym spotkaniu z Arką Gdynia 1:0. Wynik tego spotkania został ustalony już w czwartej minucie, kiedy to do bramki rzeszowian trafił Mateusz Żebrowski. Nasza drużyna przez niemal cały mecz próbowała doprowadzić do wyrównania, jednak ta sztuka biało-czerwonym się nie udała i do stolicy województwa podkarpackiego wracaliśmy bez zdobyczy punktowej. Jednym z aktywniejszych zawodników na boisku był Maksymilian Hebel, który oddał najwięcej celnych strzałów wśród zawodników naszego zespołu. Po tym meczu nasza drużyna zajmuje 16 pozycję w tabeli, a dorobek punktowy „Sovii”, to 28 punktów. Najlepszymi strzelcami Resovii są Radosław Adamski, Maksymilian Hebel, Bartosz Jaroch, Dawid Kubowicz oraz Jakub Wróbel. Wszyscy wspomniani zawodnicy strzelili po trzy bramki, a to sprawia, że walka o miano najlepszego strzelca w szeregach naszego zespołu, będzie trwała do samego końca.

W pierwszym meczu, jaki został rozegrany końcem listopada minionego roku w Kielcach, lepsza okazała się Korona, która wygrała 1:0, dzięki bramce Thiakane. Tym samym, w najbliższym meczu rzeszowianie stanął przed szansą rewanżu, który jednocześnie dałby naszej drużynie utrzymanie wśród pierwszoligowców.

23 maja (niedziela):
19:05 Apklan Resovia – Korona Kielce
Stadion: Stadion Miejski przy ulicy Hetmańskiej w Rzeszowie
Sędzia: Mateusz Złotnicki (Lublin)
Na żywo: IPLA

W pozostałych meczach 31. kolejki Fortuna 1 Liga zagrają:

GKS Bełchatów – Radomiak Radom 0:1

22 maja (sobota):
GKS Tychy – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0:2
Zagłębie Sosnowiec – GKS Jastrzębie 3:0
17:00 Stomil Olsztyn – Puszcza Niepołomice
19:08 ŁKS Łódź – Górnik Łęczna
19:45 Odra Opole – Miedź Legnica

23 maja (niedziela):
12:40 Arka Gdynia – Widzew Łódź (na żywo Polsat Sport)
19:10 Sandecja Nowy Sącz – Chrobry Głogów