Fortuna ponownie mobilizuje piłkarzy drużyn występujących w Fortuna 1 Lidze do pomocy potrzebującym. Tym razem beneficjentką charytatywnej akcji jest Zuzia Kaproń, którą czeka poważna i kosztowna operacja. Za każdą bramkę, strzeloną w 30. i 31. kolejce Fortuna 1 Ligi sponsor tytularny rozgrywek przekaże 1000 zł na leczenie oraz rehabilitację 10-letniej dziewczynki.

Pierwszoligowe rozgrywki wkraczają w decydującą fazę. Cały czas ważą się losy awansu, utrzymania czy ewentualnej gry w barażach. Na tym etapie sezonu liczy się każda wygrana. A co najbardziej przybliża do zdobycia cennych punktów? Strzelone bramki! Kibice zebrani zarówno na trybunach, jak i przed telewizorami mogą spodziewać się prawdziwego gradu goli, bo każda strzelona bramka to będzie cegiełka, dzięki której Zuzia znacząco przybliży się do wymarzonego celu, jakim jest powrót do zdrowia.

– Zuzia od urodzenia walczy o zdrowie. Chciałaby móc chodzić i biegać, ale chore nóżki jej na to nie pozwalają. Naszą jedyną nadzieją i ratunkiem dla córki jest operacja przeprowadzona przez wybitnych specjalistów ze Stanów Zjednoczonych. Zuzia może wstać z łóżka, ale jej sprawność kosztuje kosmiczne pieniądze. Musimy patrzeć do przodu i zrobić co tylko się da, żeby pomóc naszej córeczce odzyskać zdrowie. Z całego serca dziękujemy za zainteresowanie i chęć udzielenia wsparcia. My na pewno całą rodziną usiądziemy przed telewizorami i będziemy mocno zaciskać kciuki, aby bramek było jak najwięcej – powiedziała Katarzyna Kaproń, mama Zuzi.

– Nasz sponsor tytularny kolejny raz udowadnia, że chęć niesienia pomocy jest sprawą niezwykle ważną. Jesteśmy bardzo dumni, że to właśnie z Fortuną związaliśmy się niedawno umową sponsoringową na kolejne 3 sezony. Zaangażowanie i społeczna odpowiedzialność biznesu to cechy, które z pewnością wyróżniają naszego Sponsora. Liczymy, że piłkarze staną na wysokości zadania i wspólnie będziemy mogli przeżywać duże emocje, związane z pierwszoligowymi meczami. Mam nadzieję, że zostaną pobite kolejne rekordy strzelonych bramek, dzięki czemu kwota przekazana na leczenie i rehabilitację Zuzi będzie pokaźna – mówi Marcin Janicki, prezes Fortuna 1 Ligi.

Podczas meczów 30. kolejki oraz środowych zaległości udało się już uzbierać 28 tysięcy złotych!