W rzeszowskim Ratuszu odbyło się dziś spotkanie, którego głównym tematem były kwestie organizacyjne dotyczące zbliżającego się niedzielnego spotkania Apklan Resovii z Koroną Kielce. Wzięli w nim udział przedstawiciele władz miasta na czele z zastępcą prezydenta Henrykiem Wolickim, Katarzyna Pawlak dyrektor Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Rzeszowa, Marek Filip prezes MPK Rzeszów, Komendant miejski policji inspektor Bogusław Kania, oraz reprezentacja klubu sportowego CWKS RESOVIA Rzeszów S.A. z prezesem Adrianem Rudawskim na czele.

W toku spotkania zawarto trójstronny kompromis związany z przejazdem kibiców Resovii na obiekt miejski przy ulicy Hetmańskiej w Rzeszowie.
Prezydent wyraził zgodę na udostępnienie 3 autobusów, które podstawione zostaną w niedzielę ( 23.05.2021) na parking przy hali ROSiR na ulicy Pułaskiego o godzinie 18:15.

Przejazd na mecz dla każdego z kibiców będzie bezpłatny. Po zakończeniu spotkania zapewniony będzie powrót na ulicę Pułaskiego tym samym środkiem transportu. Odjazd z przystanku obok Stadionu miejskiego ( na ulicy Hetmańskiej) o godzinie 21:05.

Ponadto informujemy, że dodatkowo wzmocniony zostanie kurs (płatny według obowiązujących stawek przewoźnika) linii numer 6 ( 18:16 – odjazd z ulicy Ustrzycka Pętla – przyjazd 18:41 Powstańców Warszawy Stadion). Autobus tej samej linii odjedzie z przystanku Witosa – Jednostka Wojskowa o godzinie 18:24.
Skorzystać będzie można także z linii 34, która odjedzie z przystanku spod Stadionu na ulicy Wyspiańskiego o 18:25 i dotrze na Hetmańską o 18:41.

Połączenia powrotne spod Stadionu miejskiego: linia numer 34 – godzina 21:23, linia numer 6 – godzina 21:17.