30. kolejka Fortuna 1 Liga, to ważne zwycięstwa GKS-u Jastrzębie, a także GKS-u Tychy, ŁKS-u Łódź oraz Radomiaka Radom, który jednocześnie zakończył fantastyczną serię kolejnych spotkań bez porażki Sandecji Nowy Sącz. Zapraszamy na podsumowanie minionej kolejki na pierwszoligowych boiskach.

Jako pierwsi na boisko wybiegli piłkarze w Gdyni, gdzie Arka gościła Apklan Resovię. Jedyną bramkę w tym spotkaniu, już w 4 minucie zdobył Mateusz Żebrowski, dla którego było to siódme trafienie na pierwszoligowych boiskach w tym sezonie. Rzeszowianie przez niemal cały mecz próbowali doprowadzić do wyrównania, jednak ta sztuka naszej drużynie się nie udała. Jedynym z aktywniejszych zawodników na boisku był Maksymilian Hebel, który oddał najwięcej celnych strzałów wśród zawodników naszego zespołu. Dla Arki Gdynia było to siódme spotkanie ligowe z rzędu bez porażki.

W sobotę, ligowe granie rozpoczęło się od spotkania Miedzi Legnica z GKS-em Tychy, a mecz ten dostarczył kibicom emocji do samego końca. Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla gości, którzy już po niecałym kwadransie gry prowadzili 0:2, po bramkach Kacpra Piątka oraz Jakuba Piątka. Gospodarze do wyrównania doprowadzili w drugiej połowie, kiedy to bramki dla Miedzianki zdobyli Nemanja Mijuskovic w 66 minucie spotkania oraz Michał Bednarski w 84 minucie. I kiedy wydawało się, że mecz ten zakończy się podziałem punktów, ponownie zaatakowali goście z Tych, którzy w 86 minucie za sprawą trafienia Wiktora Żytka ustalili wynik spotkania na korzyść tyskiego GKS-u. W kolejnym meczu będący w kryzysie Górnik Łęczna zremisował z Odrą Opole. Bramki w tym meczu padły w ostatnich 15 minutach spotkania, kiedy to bramki strzelili Piotr Żemło dla Górnika – bramka samobójcza oraz Mateusz Wypych, który wyrównał w samej końcówce spotkania. Chrobry Głogów pokonał na swoim boisku Zagłębie Sosnowiec, a jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Dominik Piła w 44 minucie meczu. Walczący o utrzymanie GKS Jastrzębie zdobył bardzo cenne trzy punkty w meczu ze Stomilem Olsztyn. Gole na wagę kompletu punktów dla Chrobrego w drugiej części spotkania zdobyli Daniel Rumin oraz Mateusz Bondarenko. W ostatnim sobotnim spotkaniu Korona Kielce, z którą nasza drużyna zagra w następnej kolejce nie dała szans ostatniej drużynie w ligowej tabeli – GKS Bełchatów, aplikując gościom aż trzy bramki i nie tracąc ani jednej. Na listę strzelców w tym spotkaniu wpisali się Marcin Szpakowski, Jacek Kiełb oraz Jacek Podgórski.

W niedzielę, w pierwszym meczu Widzew Łódź gościł lidera Niecieczy. Mecz ten zakończył się podziałem punktów, w którym bramki strzelali Marek Hanousek dla Widzewa oraz Adam Radwański dla Bruk-Bet Termalica. W kolejnym meczu Radomiak Radom pewnie pokonał Sandecję Nowy Sącz, a tym samym zakończona została fantastyczna seria kolejnych spotkań bez porażki Sączersów – licznik zatrzymał się na 17 meczach z rzędu bez porażki podopiecznych Dariusza Dudka. Bramki dla Radomiaka strzelali Dominik Sokół – dwie bramki oraz Leandro, który na gola zamienił rzut karny. W ostatnim meczu kolejki ŁKS Łódź podejmował na wyjeździe Puszczę Niepołomice. Mecz ten lepiej rozpoczął się dla gospodarzy z Niepołomic, którzy w 34 minucie, dzięki trafieniu Michała Czarnego wyszli na prowadzenie. ŁKS odpowiedział bramkami Ricardinho, Łukasza Sekulskiego, a także Macieja Wolskiego, co finalnie pozwoliło gościom z Łodzi zgarnąć komplet punktów. Dla Puszczy drugą bramkę strzelił Mateusz Wyjadłowski.

Wyniki 30. kolejki Fortuna 1 Liga:

Arka Gdynia – Resovia 1:0
Miedź Legnica – GKS Tychy 2:3
Górnika Łęczna – Odra Opole 1:1
GKS Jastrzębie – Stomil Olsztyn 2:0
Chrobry Głogów – Zagłębie Sosnowiec 1:0
Korona Kielce – GKS Bełchatów 3:0
Widzew Łódź – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:1
Radomiak Radom – Sandecja Nowy Sącz 3:0
Puszcza Niepołomice – ŁKS Łódź 2:3

Najlepsi strzelcy Fortuna 1 Liga po 30. kolejce (TOP5):

1. Roman Gergel (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) – 19 bramek
2.
 Kamil Zapolnik (Miedź Legnica) – 11 bramek
Daniel Rumin (GKS Jastrzębie)
3. Karol Angielski (Radomiak Radom) – 10 bramek
Antonio Domínguez (ŁKS Łódź)
Juliusz Letniowski (Arka Gdynia)
Pirulo (ŁKS Łódź)
4. Joan Román (Miedź Legnica) – 9 bramek
Paweł Wojciechowski (Górnik Łęczna)
5. Leandro (Radomiak Radom) – 8 bramek
Mikołaj Lebedyński (Chrobry Głogów)
Łukasz Sekulski (ŁKS Łódź)
Bartosz Śpiączka (Górnik Łęczna)

Klasyfikacja strzelców w drużynie Apklan Resovii po 30. kolejce:

1. Jakub Wróbel – 3 bramki
Bartosz Jaroch
Dawid Kubowicz
Radosław Adamski
Maksymilian Hebel
2. Michał Kuczałek – 1 bramka
Grzegorz Płatek
Kamil Radulj
Kamil Słaby
Przemysław Zdybowicz
Karol Twardowski
Bartłomiej Wasiluk
Sebastian Zalepa