W meczu 30. kolejki Fortuna 1 Liga, przeciwnikiem piłkarzy Apklan Resovii będzie finalista tegorocznego Fortuna Pucharu Polski, Arka Gdynia. Początek spotkania na Stadionie Miejskim w Gdyni, w piątek 14 maja o godzinie 20:40. Sędzią spotkania będzie Pan Tomasz Marciniak z Płocka. Transmisja na żywo dostępna będzie na kanale Polsat Sport News oraz w aplikacji mobilnej i na platformie internetowej IPLA. Wszystkich kibiców Resovii zachęcamy do śledzenia oraz komentowania wydarzeń boiskowych na Facebooku oraz Twitterze pod hasztagiem #ARKRES

Arka Gdynia, która w ostatniej kolejce pokonała GKS Bełchatów 0:3, pozostaje niepokonana od sześciu spotkań ligowych, co pozwoliło podopiecznym trenera Dariusza Marca awansować na czwarte miejsce w ligowej tabeli. Dorobek punktowy żółto-niebieskich, to 49 „oczek”, na które składa się bilans 14-7-7, z czego 6-4-3 w meczach domowych. Strata Arki do miejsca dającego bezpośredni awans do PKO Ekstraklasy, to przed startem najbliższej kolejki cztery punkty. Nic zatem dziwnego, że gospodarze będą w najbliższym meczu mocno zmobilizowani, aby zgarnąć komplet punktów, który być może zbliży naszych rywali do miejsca dającego awans. Najlepszym strzelcem w drużynie gdynian, jest Juliusz Letniowski, który z dziesięcioma bramkami na koncie znajduje się w  czołówce klasyfikacji strzelców Fortuna 1 Liga. W dobrej formie strzeleckiej, jest także będący na wypożyczeniu z Legii Warszawa, Maciej Rosołek, który w dziesięciu meczach w barwach drużyny z Trójmiasta zdobył pięć bramek. Warto dodać, że 2 maja, Arka Gdynia rywalizowała w Finale Fortuna Pucharu Polski, w którym przeciwnikiem arkowców był wicemistrz Polski, Raków Częstochowa. W meczu tym lepszy okazał się Raków, który wynik spotkania na swoją korzyść rozstrzygnął w ostatnich dziesięciu minutach meczu – wcześniej, w 57 minucie, to Arka wyszła na prowadzenie.

Resovia do Gdyni jedzie podbudowana wygraną 2:0 z Widzewem Łódź. Bramki dla rzeszowian w tym meczu strzelali Maksymilian Hebel, dla którego było to trzecie trafienie w tym sezonie, dzięki któremu dołączył do grona najlepszych strzelców w naszej drużynie oraz Przemysław Zdybowicz, dla którego było to z kolei premierowe trafienie w barwach Resovii. Na listę strzelców mógł wpisać się również Jakub Wróbel, ale napastnik rzeszowian nie wykorzystał rzutu karnego. Warto zauważyć, że w meczu z Widzewem, bardzo dobre spotkanie rozegrał Radosław Adamski, z którym nie mogli prowadzić sobie gracze z Łodzi. Udany występ zaliczył również Karol Dybowski, który zwłaszcza w pierwszych minutach spotkania, kilkukrotnie uratował naszą drużynę przed utratą bramki, a finalnie zaliczył piąte czyste konto w rundzie wiosennej. Po tym meczu nasza przewaga nad ostatnią drużyną w tabeli, to osiem punktów. Podopieczni Radosława Mroczkowskiego, po 29. kolejkach zajmują piętnastą pozycję w ligowej tabeli, a nasz dorobek, to 28 punktów. Biało-czerwoni w Gdyni powalczą o poprawę wyjazdowego bilansu, bowiem aktualnie „Sovia” w meczach poza stolicą województwa podkarpackiego legitymuje się bilansem – dwie wygrane, dwa remisy oraz aż dziesięć porażek. W ostatnim wyjazdowym spotkaniu Resovia zremisowała w Nowym Sączu z Sandecją 1:1.

W pierwszym meczu, jaki został rozegrany na Stadionie Miejskim przy ulicy Hetmańskiej w Rzeszowie, lepsza okazała się Arka, która wygrała 1:2. Bramki dla gości w meczu tym strzelali Adam Deja oraz Juliusz Letniowski, który na gola zamienił rzut karny. Honorowe trafienie dla Resovii w doliczonym czasie gry zaliczył Hebel, który jest wychowankiem Arki Gdynia. Tym samym rzeszowianie nad Morzem Bałtyckim powalczą o rewanż za pierwsze spotkanie, a każde zdobyte punkty przybliżą naszą drużynę do realizacji celu, jakim jest utrzymanie na zapleczu ekstraklasy.

14 maja (piątek):
20:40 Arka Gdynia – Apklan Resovia
Stadion: Stadion Miejski w Gdyni
Sędzia: Tomasz Marciniak (Płock) 
Na żywo: Polsat Sport News, IPLA

W pozostałych meczach 30. kolejki Fortuna 1 Liga zagrają:

15 maja (sobota):
12:40 Miedź Legnica – GKS Tychy (na żywo Polsat Sport)
16:00 Górnik Łęczna – Odra Opole
17:00 Chrobry Głogów – Zagłębie Sosnowiec
17:00 GKS Jastrzębie – Stomil Olsztyn
17:00 Korona Kielce – GKS Bełchatów

16 maja (niedziela):
12:40 Widzew Łódź – Bruk-Bet Termalica Nieciecza
19:10 Radomiak Radom – Sandecja Nowy Sącz
19:30 Puszcza Niepołomice – ŁKS Łódź