W meczu 28. kolejki Fortuna 1 Liga, piłkarze Apklan Resovii zmierzą się na stadionie przy ulicy Wyspiańskiego 22 w Rzeszowie z GKS-em Bełchatów. Początek spotkania w niedzielę o godzinie 12:00. Sędzią meczu będzie Pan Wojciech Myć z Lublina. Transmisja na żywo dostępna będzie w aplikacji mobilnej oraz na platformie internetowej IPLA. Wszystkich kibiców Resovii zachęcamy do śledzenia oraz komentowania wydarzeń boiskowych na Facebooku oraz Twitterze pod hasztagiem #RESBEŁ

W minionej kolejce GKS Bełchatów po bardzo interesującym spotkaniu uległ na własnym stadionie drużynie Widzewa Łódź 2:3. Mecz lepiej rozpoczął się dla walczącego o utrzymanie GKS-u, który już w 6 minucie wyszedł na powadzenie, po bramce Damiana Hilbrychta z rzutu karnego. Widzew odpowiedział bramkami w samej końcówce pierwszej połowy, kiedy to Patryk Mucha oraz Mateusz Michalski wyprowadzili łodzian na prowadzenie. W drugiej połowie trzecią bramkę dla gości zdobył Michalski. Bełchatowianie robili co mogli, aby doprowadzić do wyróżniania, ale stać ich było tylko na bramkę kontaktową, której autorem okazał się Maciej Mas. Tym samym dla biało-zielono-czarnych było to piętnaste spotkanie z rzędu bez wygranej w meczu ligowym. Bilans bełchatowian ma przełożenie na zajmowane miejsce w tabeli, bowiem GKS, to aktualnie ostatnia drużyna w pierwszoligowej stawce, a dorobek punktowy górników, to 17 „oczek” zdobytych w 27 spotkaniach. Najskuteczniejszymi zawodnikami GKS-u są Damian Hilbrycht oraz Maciej Mas – obaj gracze w dotychczasowych meczach strzelili po trzy bramki. Innym ważnym piłkarzem w szeregach naszych najbliższych gości, jest Łukasz Wroński, który jednak z powodu kontuzji nie będzie mógł zagrać w niedzielnym spotkaniu.

Resovia natomiast, w ostatniej kolejce zremisowała w Nowym Sączu z miejscową rewelacją ostatnich miesięcy, Sandecją 1:1. Obie bramki padły w ostatnich dziesięciu minutach spotkania. Najpierw, w 81 minucie bramkarza naszej drużyny zaskoczył Michal Piter-Bucko, ale na nasze szczęście niedługo później wyrównującą bramkę bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego zdobył Maksymilian Hebel, dla którego była to druga bramka w trwającym sezonie. Warto zauważyć, że od 62 minuty rzeszowianie grali w osłabieniu, po tym jak czerwoną kartą ukarany został Dawid Kubowicz. Nasza drużyna zachowała tym samym z 25 punktami na koncie 15 pozycję w tabeli Fortuna 1 Liga. Przewaga podopiecznych Radosława Mroczkowskiego nad bełchatowianami, to aktualnie osiem punktów oraz cztery nad GKS-em Jastrzębie oraz dwa nad Zagłębiem Sosnowiec. Najskuteczniejszymi zawodnikami Resovii są Jakub Wróbel, Dawid Kubowicz oraz Bartosz Jaroch – wszyscy wspomniani gracze strzelili po trzy bramki. Bilans biało-czerwonych w meczach domowych, to 4-5-4 oraz 11 do 11 w bramkach.

Najbliższy mecz zapowiada się interesująco, a stawka spotkania jest bardzo wysoka dla obu drużyn. Wygrana gospodarzy znacząco przybliży Resovię do utrzymania na zapleczu ekstraklasy, a wygrana gości wleje nadzieję w serca kibiców bełchatowskiego GKS-u, że podopieczni Marcina Węglewskiego powalczą jeszcze o utrzymanie w stawce pierwszoligowców. W pierwszym meczu, jaki został rozegrany w Bełchatowie, pewną wygraną odnieśli gospodarze, którzy pokonali naszą drużynę aż 3:0. Bramki w tamtym meczu zdobyli Patryk Makuch, Patryk Winsztal oraz Mariusz Magiera. Tym samym wszyscy wierzymy, że naszej drużynie uda się zrehabilitować za tamto spotkanie, a jednocześnie zrobić wielki krok w kierunku utrzymania.

2 maja (niedziela)
12:00 Apklan Resovia – GKS Bełchatów
Stadion: Wyspiańskiego 22, Rzeszów
Sędzia: Wojciech Myć (Lublin)
Na żywo: IPLA

W pozostałych meczach 28. kolejki Fortuna 1 Liga, zagrają:

Widzew Łódź – Miedź Legnica 0:0

1 maja (sobota):
12:40 Chrobry Głogów – ŁKS Łódź (na żywo Polsat Sport)
17:00
 Korona Kielce – Zagłębie Sosnowiec

2 maja (niedziela):
12:40 Górnik Łęczna – Bruk-Bet Termalica Nieciecza (na żywo Polsat Sport)
12:40 GKS Jastrzębie – Odra Opole
19:00 Puszcza Niepołomice – GKS Tychy
19:10 Radomiak Radom – Stomil Olsztyn

19 maja (środa):
17:40 Arka Gdynia – Sandecja Nowy Sącz