W meczu 26. kolejki Fortuna 1 Liga, piłkarze Apklan Resovii będą gościć na stadionie przy ulicy Wyspiańskiego 22 w Rzeszowie drużynę Zagłębia Sosnowiec. Początek spotkania, w sobotę o godzinie 16:00. Sędzią meczu będzie Pan Marek Opaliński z Legnicy. Transmisja na żywo dostępna będzie w aplikacji mobilnej oraz na platformie internetowej IPLA. Wszystkich kibiców Resovii zachęcamy do śledzenia oraz komentowania wydarzeń boiskowych na Facebooku oraz Twitterze pod hasztagiem #RESZAG

W minionej kolejce podopieczni Radosława Mroczkowskiego pokonali na własnym stadionie Stomil Olsztyn 1:0, a decydującą bramkę w 85 minucie spotkania zdobył Bartosz Jaroch, dla którego było to trzecie trafienie w rundzie wiosennej, w barwach Resovii. Tym samym rzeszowianie pozostają niepokonani od sześciu spotkań, a bilans naszej drużyny w tym czasie, to trzy wygrane oraz trzy remisy. Zagłębie natomiast w ostatniej kolejce podzieliło się punktami z GKS-em Bełchatów, remisując 1:1. Spotkanie zaczęło się lepiej dla podopiecznych Kazimierza Moskala, którzy już w 3 minucie wyszli na prowadzenie, po tym jak premierową bramkę w tym meczu zdobył Joao Oliveira, który kilka minut później musiał opuścić boisko z powodu czerwonej kartki. Grający w osłabieniu sosnowiczanie przez większość meczu dzielnie się bronili, jednak w 83 minucie goście z Bełchatowa doprowadzili do wyrównania, a wynik meczu nie uległ zmianie do końca spotkania.

W ligowej tabeli wyżej plasuje się Resovia, która z 24 punktami na koncie zajmuje 15 pozycję. Nasza przewaga nad ostatnim w tabeli GKS-em Bełchatów, to aktualnie siedem punktów. Jednocześnie biało-czerwoni tracą tylko dwa punkty do 14 w tabeli Stomilu Olsztyn. Nasi najbliżsi goście zgromadzili o cztery punkty mniej niż Resovia, co pozwala czerwono-zielono-białym zajmować aktualnie 16 pozycję. Ich przewaga nad drużyną z Bełchatowa, to obecnie trzy punkty. Nic zatem dziwnego, że spotkanie to będzie bardzo ważne, zarówno dla naszej drużyny, jak i dla zespołu z Sosnowca. Najlepszym strzelcem w zespole z województwa śląskiego, jest Joao Oliveira, która ma na swoim koncie 7 bramek. Co istotne, 29-letni pomocnik z Portugali nie będzie mógł pomóc Zagłębiu w meczu z Resovią, bowiem jak zostało wspomniane wcześniej, w meczu z GKS-em Bełchatów został ukarany czerwoną kartką i został wykluczony z najbliższego meczu. Ponadto w drużynie gości zabraknie kontuzjowanych Mateusza Szweda, Szymona Pawłowskiego oraz Michała Górala, a pod znakiem zapytania stoi występ Goncalo Gregorio, drugiego najlepszego strzelca Zagłębia w tym sezonie.

W pierwszym meczu, jakie zostało rozegrane na Stadionie Ludowym w Sosnowcu, lepsza okazała się Resovia, która zwyciężyła 0:2. Bramki dla naszej drużyny w tym meczu strzelali Michał Kuczałek oraz Grzegorz Płatek. Wcześniej obie drużyny regularnie rywalizowały w latach 1986-89 na boiskach ówczesnej II ligi. Wówczas lepszym bilansem mogli pochwalić się nasi przeciwnicy, którzy wygrali m.in. ostatnie spotkanie, jakie zostało rozegrane na stadionie przy ulicy Wyspiańskiego w Rzeszowie. Ostatnie domowe spotkanie z Zagłębiem, które zakończyło się wygraną naszej drużyny, zostało rozegrane w marcu 1987 roku, kiedy to Resovia pokonała Zagłębie 3:1, a bramki dla rzeszowian strzelali wtedy Podbrożny, Rożek oraz Szarek. Wszyscy wierzymy, że w najbliższą sobotę uda się powtórzyć wynik sprzed ponad 34 latach, a tym samym nasza drużyna przedłuży passę kolejnych meczów bez porażki do siedmiu spotkań, a tym samym umocni swoją pozycję na bezpiecznym miejscu w tabeli Fortuna 1 Liga.