W 23. kolejce Fortuna 1 Liga, kibice obejrzeli 19 bramek, z czego najwięcej w Olsztynie, gdzie padło 5 bramek, a wszystkie były autorstwa drużyny gości. Zapraszamy na podsumowanie minionej kolejki na pierwszoligowych boiskach.

Świąteczna kolejka rozpoczęła się w czwartek od meczu Górnika Łęczna z Chrobrym Głogów. Spotkanie to zakończyło się pewną wygraną gospodarzy, którzy rozbili gości z województwa dolnośląskiego 3:0, chociaż jeszcze do przerwy utrzymywał się wynik bezbramkowy. W drugiej połowie strzelanie rozpoczął Bartosz Śpiączka, który w 61 minucie spotkania otworzył wynik meczu, a kolejne dwie bramki dla Górnika dołożyli Michał Goliński oraz Bartłomiej Kukulowicz. Tym samym z kolejnego kompletu punktów w tym sezonie mogli się cieszyć podopieczni Kamila Kieresia. W drugim meczu 23. kolejki, GKS Tychy pokonał na własnym stadionie Arkę Gdynia. Jedyną bramkę, jak się później okazało na wagę trzech punktów dla tyszan, w 41 minucie spotkania efektownym strzałem z dystansu zdobył Wiktor Żytek. Kwadrans przed zakończeniem meczu do wyrównania mógł doprowadzić Łukasz Wolsztyński, jednak pomocnik Arki nie wykorzystał rzutu karnego. Dla GKSu Tychy była to pierwsza wygrana od trzech spotkań.

W piątek nie zostało rozegrane żadne spotkanie, a pierwszoligowcy na boiska wrócili w Wielką Sobotę. W pierwszych sobotnich meczach Miedź Legnica podejmował Radomiak Radom, a GKS Jastrzębie gościło w Jastrzębiu-Zdroju zespół Puszczy Niepołomice. W Legnicy wygrali radomianie, którzy po komplet punktów sięgnęli, dzięki trafieniu w 50 minucie spotkania Damiana Jakubika. Dla Radomiaka było to trzecie spotkanie wygrane z rzędu, a dla Miedzi czwarty kolejny mecz bez zwycięstwa. W Jastrzębiu-Zdroju, miejscowy GKS przegrał na własnym stadionie z Puszczą Niepołomice. Bramki dla gości z Niepołomic w meczu tym strzelali Jakub Bartosz oraz Michał Czarny, a dla gospodarzy trafił Daniel Szczepan, który wykorzystał rzut karny. Co ciekawe, wynik spotkania został ustalony już w pierwszych dwudziestu minutach gry. W kolejnym meczu Resovia zremisowała na własnym stadionie z Odrą Opole, a jedyne bramki w tym spotkaniu zdobył Dawid Kubowicz, który najpierw w 40 minucie trafił do własnej bramki, a następnie w 70 minucie doprowadził do wyrównania. Dla naszej drużyny było to czwarte spotkanie z rzędu, w którym zdobyliśmy minimum punkt.

W następnym meczu rewelacyjna od dłuższego czasu Sandecja Nowy Sącz rozbiła w spotkaniu wyjazdowym Stomil Olsztyn, aplikując gospodarzom z województwa warmińsko-mazurskiego aż pięć bramek i nie tracąc przy tym żadnej. Gole dla gości z małopolski w meczu tym zdobywali Damian Chmiel, oraz Rubio i Rafael Victor, którzy do siatki rywala trafiali dwukrotnie. Tym samym dobra passa podopiecznych Dariusza Dudka trwa nadal, a jego drużyna pozostaje niepokonana od dwunastu spotkań. W Sosnowcu miejscowe Zagłębie pokonało Widzew Łódź. Tym samym sosnowiczanie zanotowali awans w ligowej tabeli, dla których było to jednocześnie drugie spotkanie z rzędu z kompletem punktów. Bramki dla Zagłębia zdobyli Quentin Seedorf (dwie) oraz Joao Oliveira. W derbach ziemi łódzkiej, lepszy okazał się ŁKS, który pokonał GKS Bełchatów, a decydującą o losach spotkania bramkę z rzutu karnego w 87 minucie spotkania zdobył Antonio Domínguez. Goście z Bełchatowa od 50 minuty spotkania grali w osłabieniu, po tym jak czerwoną kartką ukarany został Maciej Mas. Mecz Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Korona Kielce został przełożony na 14 kwietnia, a powodem są potwierdzone przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w zespole Korony.