W 22. kolejce Fortuna 1 Liga, piłkarze Apklan Resovii będą gościć na stadionie przy ulicy Wyspiańskiego 22 w Rzeszowie drużynę GKS Tychy. Początek spotkania w sobotę o godzinie 15:00. Sędzią meczu będzie Pan Konrad Kiełczewski z Białegostoku. Transmisja na żywo dostępna będzie w aplikacji mobilnej oraz na platformie internetowej IPLA. Wszystkich kibiców Resovii zachęcamy do śledzenia oraz komentowania wydarzeń boiskowych na Facebooku oraz Twitterze pod hasztagiem #RESTYC

Do najbliższego meczu, podopieczni Radosława Mroczkowskiego przystąpią w świetnych nastrojach, bowiem w ostatniej kolejce nasza drużyna pokonała na swoim stadionie lidera pierwszej ligi, Bruk-Bet Termalicę Nieciecza 3:1. Wygrana ta pozwoliła wyprzedzić GKS Bełchatów i awansować na 16 pozycję w ligowej tabeli. Bramki w meczu z Bruk-Bet Termalicą zdobywali Bartosz Jaroch (dwie) oraz Jakub Wróbel. Bilans rzeszowian w czterech meczach rundy wiosennej, to dwie wygrane, jeden remis oraz jedna porażka. GKS Tychy zremisował natomiast w ostatniej kolejce na własnym stadionie z GKS Bełchatów 0:0. Po meczu większy niedosyt mieli tyszanie, którzy przed meczem z bełchatowianami stawiani byli w roli faworytów. Goście z województwa śląskiego zajmują aktualnie czwartą pozycję w tabeli, a na swoim koncie zgromadzili 37 punktów – bilans ogólny 10-7-4, z czego 3-4-2 w meczach wyjazdowych.

Nasi zawodnicy będą musieli uważać przede wszystkim na dwójkę najskuteczniejszych graczy tyskiego GKSu, a więc Bartosza Biela oraz Szymona Lewickiego – wspominany duet strzelił w trwającym sezonie po sześć bramek. Za kartki pauzował będzie natomiast inny wartościowy zawodnik naszych najbliższych gości – Bartosz Szeliga, który oprócz trzech strzelonych bramek ma na swoim koncie cztery asysty przy innych trafieniach zielono-czarno-czerwonych. W pierwszym meczu na Stadionie Miejskim w Tychach, lepsi okazali się podopieczni Artura Derbina, którzy wygrali 2:1. Bramki w tamtym meczu strzelali Sebastian Steblecki  oraz Rafał Mikulec (samobój) dla GKSu oraz Kamil Radulj dla Resovii. W związku z tym nasza drużyna stanie przed szansą wyrównania rachunków, a także zdobycia kolejnych punktów w walce o utrzymanie.

Ostatni mecz był dla naszych zawodników drugim w tym sezonie, w którym do bramki przeciwnika trafialiśmy trzykrotnie – wcześniej takie spotkanie miało miejsce w pierwszej kolejce w Niepołomicach. Wszyscy wierzmy, że mecz z Termalicą był dla biało-czerwonych przełomowy, po którym nasi zawodnicy nie będą mieli problemów z regularnym trafianiem do bramki przeciwnika. Jeśli chodzi o naszych rywali, to w 21 meczach gracze GKS Tychy zdobyli 31 bramek, z czego 19 w meczach domowych oraz 12 w meczach na wyjeździe. Średnia bramek zdobytych przez trójkolorowych, w meczach poza domem, to 1.33 gola na mecz. Dla odmiany Resovia w meczach domowych strzeliła 7 bramek, a 8 straciła. Ogólny bilans bramowy Pasiaków, to 15-31.

27 marca (sobota)
15:00 Apklan Resovia – GKS Tychy
Stadion: Wyspiańskiego 22, Rzeszów
Sędzia: Konrad Kiełczewski (Białystok)
Na żywo: IPLA

W pozostałych meczach 22. kolejki Fortuna 1 Liga zagrają:

26 marca (piątek):
20:30 Korona Kielce – Miedź Legnica (na żywo Polsat Sport News)

27 marca (sobota):
12:40 Radomiak Radom – Górnik Łęczna (na żywo Polsat Sport)
13:00 Sandecja Nowy Sącz – ŁKS Łódź
16:00 Chrobry Głogów – Puszcza Niepołomice
16:00 GKS Bełchatów – Odra Opole
16:00 Zagłębie Sosnowiec – Stomil Olsztyn

28 marca (niedziela):
12:40 Widzew Łódź – GKS Jastrzębie (na żywo Polsat Sport)

21 kwietnia (środa):
18:00 Arka Gdynia – Bruk-Bet Termalica Nieciecza