Od słów do czynów. Ta dewiza od samego początku przyświeca nowo powstałej CWKS RESOVIA RZESZÓW S.A. Zapowiedzi Zarządu, które pojawiły się podczas niedawnej konferencji prasowej poświęconej funkcjonowaniu Spółki Akcyjnej znalazły już swoje pierwsze odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Przypomnijmy słowa, które w lutym 2021 wypowiedziane zostały przez Sebastiana Zabłockiego, jednego z członków Rady Nadzorczej: „Zależy nam na tym aby Resovia kojarzona była z klubem rozwojowym i stabilnym, natomiast Szkoła Mistrzostwa Sportowego którą mamy przy sobie jest tego absolutnym fundamentem. Mamy pomysł na jeszcze bardziej efektywną współpracę. Już dziś mamy przygotowaną jedenastkę zawodników, wyłonionych spośród uczniów szkoły którzy potencjalnie będą naszą przyszłością w najbliższych sezonach…”

Kontrakt z Sebastianem Usarzem mającym na swoim koncie występy w Centralnej Lidze Juniorów to pierwszy krok długofalowego projektu, który dotyczył będzie także innych młodych zawodników Szkoły Mistrzostwa Sportowego Resovia. Podpisanie kontraktu z udziałem zawodnika odbyło się w obecności Grzegorza Rasiaka -byłego reprezentanta Polski w piłce nożnej, uczestnika Mistrzostw Świata 2006, niegdyś gracza Southampton FC, aktualnie menagera Sebastiana Usarza, Adriana Rudawskiego – prezesa Zarządu CWKS RESOVIA RZESZÓW S.A oraz Sebastiana Zabłockiego członka Rady Nadzorczej CWKS RESOVIA RZESZÓW S.A.

Poniższy materiał został zrealizowany przed pojawieniem się kolejnych obostrzeń dotyczących sytuacji epidemiologiczne w kraju.