W meczu 21. kolejki Fortuna 1 Liga do Rzeszowa przyjedzie lider z Niecieczy. Przeciwnikiem piłkarzy Apklan Resovii będzie Bruk-Bet Termalica. Początek spotkania na stadionie przy ulicy Wyspiańskiego 22,  w sobotę o godzinie 15:00. Sędzią meczu będzie Pan Sebastian Jarzębak z Bytomia. Transmisja na żywo dostępna będzie w aplikacji mobilnej oraz na platformie internetowej IPLA. Wszystkich kibiców Resovii zachęcamy do śledzenia oraz komentowania wydarzeń boiskowych na Facebooku oraz Twitterze pod hasztagiem #RESBBT

Do meczu z liderem, piłkarze Resovii przystąpią po bezbramkowym remisie z Miedzią Legnica, który pozwolił podopiecznym Radosława Mroczkowskiego opuścić ostatnią pozycję w ligowej tabeli. Jednak przewaga nad ostatnim Zagłębiem Sosnowiec, to zaledwie jeden punkt, co sprawa, że walka o utrzymanie staje się coraz bardziej zacięta, a każdy zdobyty punkt może okazać się „na wagę złota”.  Bruk-Bet Termalica Nieciecza w minionej kolejce pokonała na wyjeździe GKS Bełchatów 1:2, a bramki na wagę trzech punktów dla popularnych Słoni zdobyli w tym meczu Roman Gergel w 65 minucie z rzutu karnego oraz Kacper Śpiewak, który trafił do bramki bełchatowian na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry. W pierwszym meczu, do którego doszło w 4 kolejce drużyna z Niecieczy pokonała Resovię 2:0, a bramki zdobywali wtedy Artem Putiwcew oraz Roman Gergel.

Rzeszowianie będą musieli uważać przede wszystkim na wspominanego wcześniej Romana Gergela, który z 15 bramkami na koncie, jest aktualnie liderem klasyfikacji strzelców na pierwszoligowych boiskach, a dodatkowo oddał, jak dotychczas najwięcej celnych strzałów wśród wszystkich zawodników w I lidze – 27. Innym zawodnikiem, na którego trzeba zwrócić uwagę, to były gracz Stali Stalowa Wola – Kacper Śpiewak, który niejednokrotnie wchodząc na boisko w drugiej połowie trafiał do bramki przeciwnika. Tak było między innymi w ostatnim meczu w Bełchatowie. Po drużynie z Niecieczy należy się również spodziewać długiego utrzymywania przy piłce, bowiem jest to jedna z charakterystycznych cech podopiecznych Mariusza Lewandowskiego w trwającym sezonie – ostatnio w meczu z GKSem zdominowali rywala i przy piłce utrzymywali się przez 71 procent czasu gry (nasi najbliżsi goście wymienili w meczu tym 652 podania z 85 procentową dokładnością). Warto również zauważyć, że Bruk-Bet, jako jedyna drużyna w pierwszej lidze w trwającym sezonie nie przegrała jeszcze w meczu wyjazdowym. Bilans niecieczan w meczach poza własnym stadionem, to 6-2-0 oraz 16-5 w bramkach.

Co ciekawe, Termalica na 35 zdobytych bramek, aż 21 zdobyła w drugiej połowie. Jednocześnie na 12 straconych bramek 9 przypada na drugą część spotkania. Dla porównania nasza drużyna zdobyła 12 bramek, z czego 7 w drugiej połowie, a 5 w pierwszej. Jeśli chodzi o bramki stracone, to na 30 straconych bramek przypada równa ilość na poszczególne połowy, po 15 na pierwszą oraz drugą. Wszystko to sprawia, że faworytem w najbliższym meczu będą goście z małopolski, ale Resovia z pewnością powalczy o niespodziankę, jaką byłaby wygrana z aktualnym liderem Fortuna 1 Liga.