W meczu 19. Kolejki Fortuna 1 Liga, piłkarze Apklan Resovii zmierzą się na stadionie przy ulicy Wyspiańskiego 22 w Rzeszowie z rewelacją tegorocznych rozgrywek – Górnikiem Łęczna. Początek spotkania w sobotę o godzinie 14:00. Sędzią spotkania będzie Pan Daniel Kruczyński z Żywca. Transmisja na żywo dostępna będzie w aplikacji mobilnej oraz na platformie internetowej IPLA. Wszystkich kibiców Resovii zachęcamy do śledzenia oraz komentowania wydarzeń boiskowych na Facebooku oraz Twitterze pod hasztagiem #RESGÓR.

Obie drużyny do najbliższego meczu przystąpią w dobrych nastrojach, bowiem w ostatnich kolejkach zarówno Resovia, jak i Górnik odniosły zwycięstwa. Nasza drużyna pokonała na sztucznym, bocznym boisku naszego stadionu Puszczę Niepołomice 2:1, a Górnik Łęczna w takim samym stosunku zwyciężył na wyjeździe GKS Bełchatów. W meczu Resovii z Puszczą bramki dla rzeszowian po stałych fragmentach gry zdobywali nowi zawodnicy, którzy do drużyny dołączyli w zimowym okienku transferowym. Jako pierwszy do siatki przeciwnika trafił Jakub Wróbel, a nieco później Kamil Słaby. W meczu Górnika, obie bramki dla łęcznian zdobył Paweł Wojciechowski, który z siedmioma bramkami na koncie, jest aktualnie najskuteczniejszym zawodnikiem górników w tym sezonie.

W ligowej tabeli zdecydowanie wyżej plasują się nasi najbliżsi przeciwnicy, którzy jako beniaminek są rewelacją tegorocznych rozgrywek. Górnik z 35 punktami na koncie zajmuje trzecią pozycję w tabeli pierwszej ligi, co pozwala walczyć z innymi drużynami z czołówki o awans do PKO Ekstraklasy. Są także jedyną drużyną, która jak dotychczas nie przegrała żadnego spotkania na własnym stadionie. Na szczęście to spotkanie zostanie rozegrane w Rzeszowie, a wyjazdowy bilans podopiecznych trenera Kamila Kieresia, to 2-3-3. Dla odmiany Resovia odniosła w ostatniej kolejce pierwsze zwycięstwo w meczu rozgrywanym na własnym stadionie. Była to jednocześnie pierwsza wygrana trenera Radosława Mroczkowskiego na ławce trenerskiej naszej drużyny. Zwycięstwo z Puszczą powoziło Pasiakom zrównać się ilością punktów z Zagłębiem Sosnowiec.

W bezpośrednich meczach ligowych, jakie w ostatnim czasie zostały rozegrane pomiędzy Resovią a Górnikiem, lepszy bilans mają zielono-czarni, którzy wygrali ostatnie trzy z pięciu spotkań z naszą drużyną, w tym ostatnie spotkanie, które zakończyło się wygraną Górnika Łęczna 2:0. Bramki w tamtym meczu zdobywali Adrian Cierpka oraz Bartosz Śpiączka. Warto również zauważyć, że bardzo ważną postacią w zespole z Lubelszczyzny, jest bramkarz Maciej Gostomski, który może pochwalić się 73 udanymi interwencjami w tym sezonie – to aktualnie najwięcej wśród bramkarzy pierwszej ligi. Miejmy nadzieję, że naszym zawodnikom uda się znaleźć sposób na pokonanie byłego bramkarza Bytovii Bytów, a biało-czerwoni dopiszą kolejne punkty do tabeli Fortuna 1 Liga.

6 marca (sobota):
14:00 Apklan Resovia – Górnik Łęczna
Stadion: Wyspiańskiego 22, Rzeszów
Sędzia: Daniel Kruczyński (Żywiec)
Na żywo: IPLA

W pozostałych meczach 19. Kolejki Fortuna 1 Liga zagrają:

5 marca (piątek):
14:00
 Odra Opole – Stomil Olsztyn
17:00 Miedź Legnica – GKS Bełchatów
17:40 Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Sandecja Nowy Sącz (na żywo w Polsat Sport)

6 marca (sobota):
12:40 ŁKS Łódź – Widzew Łódź (na żywo w Polsat Sport)
14:30 GKS Jastrzębie – Korona Kielce
17:00 Radomiak Radom – Chrobry Głogów

7 marca (niedziela):
12:40
 GKS Tychy – Zagłębie Sosnowiec (na żywo w Polsat Sport)
14:30 Puszcza Niepołomice – Arka Gdynia