W 18. kolejce Fortuna 1 Liga padło 23 bramki, z czego najwięcej strzelono w Kielcach, gdzie kibice obejrzeli 4 bramki. Zapraszamy na podsumowanie minionej kolejki na pierwszoligowych boiskach.

Pierwsza kolejka rundy wiosennej rozpoczęła się w Rzeszowie, gdzie Apklan Resovia gościła Puszczę Niepołomice. Lepsi okazali się podopieczni Radosława Mroczkowskiego, którzy dzięki trafieniom Jakuba Wróbla oraz Kamila Słabego pokonali niepołomiczan 2:1. Honorową bramkę dla gości z małopolski zdobył z rzutu karnego najskuteczniejszy zawodnik Puszczy w tym sezonie, Jewhen Radionow. Warto w tym momencie zauważyć, że była to pierwsza domowa wygrana naszej drużyny w tym sezonie, a także pierwsza wygrana Resovii pod wodzą trenera Mroczkowskiego. Jako ciekawostkę należy również odnotować fakt, że jeśli boczne boisko Resovii potraktujemy jak główne, to Wróbel został strzelcem pierwszej bramki na tym poziomie rozgrywkowym dla Resovii na własnym stadionie od 11 czerwca 1994 roku, kiedy to Marek Haber strzelił bramkę w wygranym 1:0 meczu z Bugiem Wyszków. W kolejnym piątkowym spotkaniu Arka Gdynia pokonała na własnym boisku GKS Jastrzębie 1:0, a bramkę na wagę trzech punktów dla arkowców zdobył 19-sto letni Maciej Rosołek. Widzew Łódź zremisował na własnym stadionie z Radomiakiem Radom 1:1, a z wyniku tego bardziej zadowoleni mogą być w Łodzi, bowiem Widzew od 36 minuty grał w osłabieniu, kiedy to czerwoną kartkę zobaczył Mateusz Możdżeń. Bramki w tym meczu zdobywali Karol Angielski dla Radomiaka oraz Patryk Mucha dla Widzewa.

W sobotę, jako pierwsi na boisko wybiegli zawodnicy Łódzkiego Klubu Sportowego oraz Odry Opole. W meczu tym lepsi okazali się łodzianie, którzy pokonali gości z Opola 2:1. Bramki w spotkaniu tym strzelali Piotr Janczukowicz i Łukasz Sekulski dla ŁKSu oraz Konrad Nowak dla Odry. Gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę, bowiem w doliczonym czasie drugiej połowy, drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Jan Sobocińsk. W następnym meczu Stomil Olsztyn przegrał na własnym stadionie z GKSem Tychy 1:2, a decydująca o zwycięstwie tyszan bramka padła na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry, kiedy to do bramki Stomilu trafił Sebastian Steblecki. Wcześniej na listę strzelców wpisali się także Adrian Szczutowski, który zanotował honorowe trafienie dla gospodarzy oraz Szymon Lewicki z GKSu Tychy. Kolejne zwycięstwo pod wodzą trenera Dariusza Dudka zaliczyli piłkarze Sandecji Nowy Sącz, którzy tym razem pokonali faworyzowaną Miedź Legnica. Bohaterem Sandecji został Rafael Victor, który dwukrotnie trafiał do bramki gości. Bilans Dariusza Dudka odkąd objął Sączersów, to 4-3-1. Do niespodzianki doszło również w Sosnowcu, gdzie Zagłębie zremisowało z Bruk-Bet Termialicą Nieciecza 1:1, a goście z Niecieczy bramkę na wagę jednego punktu zdobyli w ostatniej akcji meczu. Strzelcem tej bramki okazał się Mateusz Grzybek. Wcześniej w 58 minucie spotkanie bramkę dla Zagłębia zdobył Nikolas Korzeniecki. O wielkim szczęściu po tym spotkaniu mogli powiedzieć piłkarze lidera Fortuna 1 Liga. W ostatnim sobotnim spotkaniu nasz najbliższy przeciwnik, a więc Górnik Łęczna pokonał w Bełchatowie miejscowy GKS 1:2. Dwie bramki dla łęcznian zdobył w tym meczu Paweł Wojciechowski, a dla bełchatowian honorową bramkę zdobył Jakub Bator.

W jedynym niedzielnym meczu, który jednocześnie kończył pierwszą ligową kolejkę w 2021 roku, Korona Kielce zremisowała na własnym stadionie z Chrobrym Głogów 2:2. Spotkanie rozpoczęło się lepiej dla gospodarzy, którzy już w 16 minucie za sprawą Jacka Podgórskiego wyszli na prowadzenie. Jeszcze przed przerwą do wyrównania doprowadził Mikołaj Lebedyński, ale niecały kwadrans po rozpoczęciu drugiej połowy Korona ponownie wyszła na prowadzenie, a tym razem strzelcem gola okazał się Grzegorz Szymusik. W 70 minucie meczu czerwoną kartką ukarany został strzelec pierwszej bramki dla Chrobrego, Lebedyński, jednak nie przeszkodziło to gościom z Głogowa doprowadzić w samej końcówce meczu do wyrównania. Strzelcem bramki na wagę remisu w 90 minucie okazał się Maksymilian Banaszewski. W bramce kieleckiego zespołu w meczu ligowym zadebiutował Marceli Zapytowski, który zimą przeniósł się z Resovii do Korony.