W najbliższy piątek, po przerwie zimowej piłkarze Apklan Resovii wrócą do rywalizacji w Fortuna 1 Liga. Rundę wiosenną podopieczni Radosława Mroczkowskiego rozpoczną od meczu z Puszczą Niepołomice. Spotkanie w ramach 18. kolejki zostanie rozegrane na sztucznym boisku przy ulicy Wyspiańskiego 22 w Rzeszowie. Pierwszy gwizdek Pana Grzegorza Kawałko, w piątek o godzinie 14:00. Transmisja na żywo dostępna będzie w aplikacji mobilnej oraz na platformie internetowej IPLA. Wszystkich kibiców Resovii zachęcamy do śledzenia oraz komentowania wydarzeń boiskowych na Facebooku oraz Twitterze pod hasztagiem #RESPUS. 

Po serii meczów kontrolnych, a także wielu zmianach, do jakich doszło w kadrze naszej drużyny w ostatnich tygodniach, czas na wznowienie ligowej rywalizacji, w której zawodnicy Resovii będą walczyć o pozostanie w gronie pierwszoligowców. Pierwszym przeciwnikiem będzie Puszcza Niepołomice, z którą nasi zawodnicy wygrali w sierpniu ubiegłego roku, w meczu inaugurującym sezon aż 0:3. Bramki w tamtym meczu zdobyli Dawid Kubowicz, Sebastian Zalepa oraz Karol Twardowski. W ostatnich ligowych meczach, które obie drużyny rozegrały przed przerwą zimową, Resovia przegrała na stadionie miejskim w Rzeszowie z GKSem Jastrzębie 1:2, a Puszcza pokonała na wyjeździe GKS Bełchatów 0:2.

W przerwie zimowej, jak wspomniano na wstępie doszło do wielu zmian, a w kadrze Resovii pojawiło się sporo nowych zawodników. Wśród piłkarzy, którzy dołączyli do biało-czerwonych są napastnicy Jakub Wróbel oraz Przemysław Zdybowicz, na których z pewnością liczą kibice Resovii. Dodatkowo w kadrze Pasiaków pojawili się znani z występów w naszym klubie z poprzednich sezonów Bartosz Jaroch, Kamil Słaby oraz Kamil Antonik. Zimowe transfery uzupełniają także Karol Dybowski, Nemanja Marković, Oliver Podhorin oraz Josip Soljić. W tym momencie, warto również zwrócić uwagę, że nasz klub opuścili Marceli Zapytowski, Przemysław Brychlik, Grzegorz Płatek, Mateusz Kantor, Sebastian Zalepa oraz Dawid Rogalski. W przerwie zawodnicy Resovii rozegrali także kilka meczów towarzyskich, w których m.in. pokonali Hutnik Kraków, Skrę Częstochowa oraz Siarkę Tarnobrzeg. Dodatkowo gracze Resovii w styczniu przebywali na obozie dochodzeniowym w jednym z podrzeszowskich hoteli.

Przed startem rundy rewanżowej, w lepszej sytuacji znajduje się Puszcza, która zimowała na dziewiątej pozycji. Podopieczni Tomasza Tułacza zgromadzili 23 punkty, a ich bilans ogólny, to 6-5-6 oraz bilans bramkowy 17:20. Najlepszym strzelcem zespołu na półmetku rozgrywek okazał się Jewhen Radionow, który trzykrotnie trafiał do bramki przeciwnika. Rzeszowianie przerwę zimową spędzili na ostatnim miejscu, a nasz dorobek punktowy, to dziewięć oczek, na który złożył się bilans 2-3-12 oraz bilans bramkowy 10:27, z czego najwięcej bramek zdobył Radosław Adamski – dwa gole. Tym samym niespodziewanie meczem w Rzeszowie z Puszczą, nasza drużyna rozpocznie walkę o utrzymanie w Fortuna 1 Liga.

W pozostałych meczach 18 kolejki Fortuna 1 Liga zagrają: 

26 luty (piątek): 

16:00 Arka Gdynia – GKS Jastrzębie
17:40 Widzew Łódź – Radomiak Radom (na żywo w Polsat Sport)

27 luty (sobota):

12:40 ŁKS Łódź – Odra Opole (na żywo w Polsat Sport)
13:00 Sandecja Nowy Sącz – Miedź Legnica
13:00 Stomil Olsztyn – GKS Tychy
15:00 Zagłębie Sosnowiec – Termalica Bruk-Bet Nieciecza
16:00 GKS Bełchatów – Górnik Łęczna

28 luty (niedziela):

12:40 Korona Kielce – Chrobry Głogów (na żywo w Polsat Sport)