Mamy to! Pierwszoligowe, domowe spotkania Apklan Resovii – już od drugiej kolejki, rozgrywane będą na stadionie Resovii. Powrót do „naszego domu” stał się możliwy po przychylnym zaopiniowaniu wystosowanego przez nas wniosku do Komisji Licencyjnej oraz Departamentu Rozgrywek Krajowych. Zawarta w nim argumentacja została przyjęta, dzięki czemu przenosimy rywalizację na nasz obiekt – przy ulicy Wyspiańskiego 22 w Rzeszowie. To bez wątpienia olbrzymi sukces władz nowo powstałej Spółki Akcyjnej, która dołożyła wszelkich starań by marzenie naszych kibiców stało się faktem!

Adrian Rudawski – Prezes Zarządu CWKS RESOVIA S.A. nie kryje radości: „To jedno z pierwszych osiągnięć nowo powstałej Spółki, zarazem jakże medialne i istotne dla biało czerwonej społeczności naszego Miasta. Udało się za sprawą podjętych działań otrzymać warunkową zgodę na rozgrywanie spotkań przy ulicy Wyspiańskiego. Ubolewamy, że obowiązujące wciąż obostrzenia wynikające z pandemii blokują możliwość pojawienia się na trybunach naszych wspaniałych kibiców. Wierzymy, że niedługo się to zmieni i w spotkaniach z topowymi drużynami zaplecza ekstraklasy będziemy mogli liczyć na ich głośny doping i wsparcie. Mamy głęboką wiarę, że ten fakt pozwoli nam także na realizację założonego celu”.

Zdaniem Pawła Jandy – Przewodniczącego Rady Nadzorczej: „Powrót na Wyspiańskiego ma dla Nas ogromne znaczenie . To tu jest Nasz sportowy dom. Chcemy by nowe pokolenia kibiców Resovii razem z nami starszymi utożsamiali się z drużyną grającą przy W22. Gra na każdym innym stadionie, nawet w Rzeszowie , to dla Resovii gra na wyjeździe. Myślę ,że możliwość rozgrywania meczów u siebie będzie dla społeczności resoviackiej impulsem do dalszych starań zmierzających do budowy własnego stadionu. Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie inwestycji PCLA . Ufam, że starania te zakończą się sukcesem. Stadion przy ulicy Wyspiańskiego to element Naszej tożsamości.”