3 lutego na obiektach CWKS Resovia odbyły się piłkarskie testy dla zawodników z rocznika 2002-2005, którym przyglądał się także sztab szkoleniowy pierwszoligowej Apklan Resovii na czele z trenerem Radosławem Mroczkowskim. Udział w testach wzięło prawie czterdziestu młodych piłkarzy z całej Polski, a po pierwszym etapie wyselkcjonowano blisko dwudziestu, którzy pod koniec dnia rozegrali sparingi z drużynami młodzieżowymi SMS Resovia.

Wczorajszy dzień to pierwsza inicjatywa działu skatuingu Resovii, na czele której stoi duet Dariusz Jęczkowski (dyrektor sportowy SMS Resovia) oraz Krystian Pydych (koordynator projektu). Testowanym zawodnikom bacznie przyglądały się także osoby, które zgłosiły się do programu scautingu w naszym klubie, którzy po pierwszym, organizacyjnym spotkaniu online zostali zaproszeni do wzięcia udziału w testach.

Dzień został podzielony na dwa etapy. W pierwszym sprawdzano szybkość, skoczność, wyszkolenie techniczne i umiejętności bramkarskie zawodników, a także indywidualne umiejętności. W drugim etapie, do którego przeszli wyróżniający się zawodnicy rozegrano gry kontrolne z drużynami SMS Resovia.

Na temat wczorajszego dnia o wypowiedź poprosiliśmy dyrketora sportowego SMS Resovia Dariusza Jęczkowskiego oraz trenera Apklan Resovii Radosława Mroczkowskiego:

Dariusz Jęczkowski (dyrektor sportowy SMS Resovia):
„Niezwykle pozytywne było to, iż mogliśmy się przyjrzeć zawodnikom spoza Podkarpacia, których nie oglądamy w rozgrywkach ligowych. Z kilkunastoma piłkarzami będziemy chcieli dojść do porozumienia – mogliby zasilić nasze drużyny, od 4-ligową po juniora młodszego. Kilku otrzymało rekomendację od trenera pierwszego zespołu Resovii i liczymy, że w dalszej perspektywie znajdą się w kadrze 1-ligowca”

Radosław Mroczkowski (trener Apklan Resovii):
„To pierwsze i na pewno nie ostatnie takie spotkanie. Wysoka frekwencja to dla nas sygnał, że warto organizować testy i rozbudowywać dział skautingu. Resovia stwarza szansę chłopakom z różnych miejscowości i różnych środowisk. Świat się zmienia, zawodowy sport także, ale drogi na skróty dla młodych ludzi pragnących zrobić kariery, nie ma. Ciężka, systematyczna praca i 100-procentowe zaangażowanie w to, co się robi – oto moja recepta na sukces. Pamiętajmy, że sam talent nie wystarczy!”