Za nami ostatnia kolejka rundy jesiennej sezonu 2020/21, w której w siedmiu rozegranych spotkaniach padło 18 bramek, z czego najwięcej w Olsztynie, gdzie miejscowy Stomil został rozbity przez lidera z Niecieczy. Dwa spotkania zostały przełożone. Zapraszamy na podsumowanie 17. kolejki Fortuna 1 Liga.

Ligowe ostatki w 2020 roku na pierwszoligowych boiskach rozpoczęły się w sobotnie południe w Rzeszowie, gdzie Resovia gościła GKS Jastrzębie. Niestety nie było to takie zakończenie rundy na jakie liczyli kibice w Rzeszowie, bowiem nasza drużyna zanotowała dwunastą porażkę tym sezonie. Bohaterami meczu w zespole gości okazali się Daniel Rumin oraz Farid Ali, którzy trafili do bramki Wojciecha Daniela. Honorową bramkę dla naszej drużyny w doliczonym czasie gry zdobył Radosław Adamski.

W kolejnym meczu Stomil Olsztyn przegrał na własnym boisku z Bruk-Bet Termalica Niecieczą, w szeregach której gwiazdą meczu został Roman Gergel, który zdobył trzy z czterech bramek dla popularnych Słoni. GKS Bełchatów gościł na własnym stadionie Puszczę Niepołomice, która w meczu tym odniosła pierwszą wygraną od pięciu spotkań. Dla odmiany dla bełchatowian była to piąta porażka z rzędu. Arka Gdynia zremisowała na własnym boisku z Chrobrym Głogów, a jeden punkt dla gości w ostatnich dziesięciu minutach spotkania uratował Paweł Oleksy. W ostatnim sobotnim spotkaniu Zagłębie Sosnowiec przegrało na własnym stadionie z Miedzą Legnica, a decydująca okazała się druga połowa, w której dwukrotnie do bramki Zagłębia trafił Szymon Matuszek.

W niedzielę rozegrano dwa spotkania. W pierwszym Korona Kielce przegrała na własnym boisku z Radomiakiem Radom, który tym samym zbliżył się do drugiego miejsca w ligowej tabeli, dającego bezpośredni awans do PKO Ekstraklasy. W ostatnim meczu tej kolejki Sandecja Nowy Sącz zremisowała z rewelacją tegorocznych rozgrywek, Górnikiem Łęczna. Co istotne podkreślenia, dla Sandecji było to już szóste spotkanie z rzędu bez porażki.

Mecze Odra Opole – Widzew Łódź oraz ŁKS Łódź – GKS Tychy zostały przełożone na inny termin.

Wyniki 17. kolejki Fortuna 1 Liga:

Apklan Resovia – GKS Jastrzębie 1:2
Stomil Olsztyn – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:4
GKS Bełchatów – Puszcza Niepołomice 0:2
Arka Gdynia – Chrobry Głogów 1:1
Zagłębie Sosnowiec – Miedź Legnica 0:2
Korona Kielce – Radomiak Radom 0:2
Sandecja Nowy Sącz – Górnik Łęczna 1:1
Odra Opole – Widzew Łódź (przełożone)
ŁKS Łódź – GKS Tychy (przełożone)

Drużyna 17 kolejki Fortuna 1 Liga zdaniem naszej redakcji:

Radomiak Radom, który pokonał w Kielcach miejscową Koronę, co pozwoliło zbliżyć się do miejsca dającego bezpośredni awans do PKO Ekstraklasy. Tym samym radomianie ponownie mieszają w czołówce ligowej tabeli. Jedną z bramek w meczu z Koroną strzelił Karol Angielski, dla którego było to już szóste trafienie w trwającym sezonie.

Najlepsi strzelcy Fortuna 1 Liga po 17 kolejce (TOP5):

1. Roman Gergel (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)  14 bramek
2. Kamil Zapolnik (Miedź Legnica) – 11 bramek
3. Juliusz Letniowski (Arka Gdynia) – 9 bramek
4. Pirulo (ŁKS Łódź) – 8 bramek
5. Antonio Dominguez (ŁKS Łódź) – 7 bramek

Klasyfikacja strzelców w drużynie Apklan Resovii po 17 kolejce:

1. Radosław Adamski – 2 bramki
2.  Maksymilian Hebel – 1 bramka
Dawid Kubowicz
Michał Kuczałek
Grzegorz Płatek
Kamil Radulj
Karol Twardowski
Bartłomiej Wasiluk
Sebastian Zalepa