W zaległym meczu 15 kolejki Fortuna 1 Liga, piłkarze Resovii powalczą na Stadionie Miejskim w Rzeszowie o ligowe punkty z drużyną Radomiaka Radom. Początek spotkania, w środę o godzinie 12:00. Sędzią meczu będzie Pan Piotr Urban z Legionowa. Transmisja na żywo dostępna będzie w aplikacji mobilnej oraz na stronie internetowej IPLA. Wszystkich kibiców Resovii zachęcamy do śledzenia oraz komentowania wydarzeń boiskowych na Facebooku oraz Twitterze pod hasztagiem #RESRAD

Mecz ten pierwotnie miał zostać rozegrany w środę 2 grudnia, jednak z uwagi na niekorzystne warunki atmosferyczne, które uniemożliwiły przygotowanie boiska na stadionie Miejskim w Rzeszowie, został przełożony na środę 9 grudnia. W pierwszoligowej tabeli obie drużyny dzieli spory dystans. Radomiak, to aktualnie szósta drużyna, która zgromadziła 26 punkty i walczy o pozostanie w strefie dającej możliwość gry w barażach o awans do PKO Ekstraklasy. Bilans naszych najbliższych gości, to 7-5-3, z czego 3-2-2 w meczach wyjazdowych. Nasza drużyna po ostatniej kolejce spadła natomiast na ostatnie miejsce. Bilans biało-czerwonych, to 2-2-11, z czego 0-1-1 w meczach rozgrywanych na stadionie przy ulicy Hetmańskiej w Rzeszowie.

Do zaległego spotkania, zawodnicy Resovii przystąpią po dotkliwej porażce z Chrobrym Głogów. Mecz ten przez dłuższy okres pierwszej połowy nie zapowiadał, aż tak bolesnej porażki. Kluczowe okazały się dwie minuty, pomiędzy 29 a 31 minutą spotkania, podczas których nasi piłkarze dali sobie zaaplikować dwie bramki, które zdecydowanie zaważyły na dalszych losach tego spotkania. Finalnie drużyna z Głogowa zdominowała wszystkie kluczowe statystyki, takie jak strzały celne, niebezpieczne ataki, a także posiadanie piłki. Jeśli chodzi o zawodników naszej drużyny, to nie pierwszy raz w tym sezonie, jednym z najaktywniejszych graczy na boisku był Bartłomiej Wasiluk, który oddał trzy strzały na bramkę przeciwnika, lecz wszystkie zostały zablokowane – dwa z nich, to bezpośrednie próby z rzutu wolnego. Niestety, ale było to kolejne spotkanie, w którym nasi piłkarze nie znaleźli sposobu na pokonanie bramkarza przeciwników. W ostatnich sześciu spotkaniach (ponad 540 minut) nasza drużyna zdobyła tylko jedną bramkę – gol Maksymiliana Hebla w doliczonym czasie spotkania z Arką Gdynia. Tym samym, wszyscy kibice w Rzeszowie, liczą na przełamanie ofensywnej niemocy przez podopiecznych Radosława Mroczkowskiego już w najbliższym meczu.

Radomiak w ostatnim spotkaniu przed starciem z Resovią zremisował bezbramkowo na własnym boisku z Arką Gdynia. Więcej sytuacji na strzelenie bramki mieli zawodnicy z Trójmiasta, lecz bardzo dobrze tego dnia w bramce radomian radził sobie Mateusz Kochalski, który obronił m.in. sytuację sam na sam z Rafałem Wolsztyńskim. Najbardziej bramkostrzelnym zawodnikiem podopiecznych trenera Dariusza Banasika, jest Leandro, który ma na swoim koncie sześć bramek. Innym graczem, na którego będą musieli uważać nasi obrońcy, jest Karol Angielski, który ma pięć bramek oraz jedną asystę. Co istotne, zielono-biali pozostają bez porażki od 4 października, kiedy to lepszy od radomian okazał się aktualny lider z Niecieczy.

Obie drużyny ostatni raz o ligowe punkty rywalizowały w sezonie 2018/19 w II lidze. W pierwszym meczu, w Radomiu nasza drużyna przegrała aż 5:0, ale w rewanżu lepsza była już Resovia, która po bramce Bartłomieja Buczka z rzutu karnego, pokonała Radomiak 1:0. Spotkanie to, podobnie jak najbliższe rozgrywane było na stadionie Miejskim w Rzeszowie.

W pozostałych meczach 15 kolejki Fortuna 1 Liga zagrają:

Stomil Olsztyn – Górnik Łęczna 2:1
ŁKS Łódź – Miedź Legnica 3:4
Zagłębie Sosnowiec – Puszcza Niepołomice 2:0
GKS Bełchatów – Chrobry Głogów 1:2
Arka Gdynia – Korona Kielce 1:0
GKS Tychy – Widzew Łódź 2:1

09.12.2020 (środa):
13:00 
Sandecja Nowy Sącz – GKS Jastrzębie
16:00 Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Odra Opole