W 15 kolejce Fortuna 1 Liga, piłkarze Resovii mieli zmierzyć się na Stadionie Miejskim w Rzeszowie z drużyną Radomiaka Radom, jednak z uwagi na niekorzystne warunki atmosferyczne, które uniemożliwiły odpowiednie przygotowanie boiska, mecz ten został przełożony na środę 9 grudnia. Podobny los podzieliło kilka innych spotkań, a jak było na pozostałych stadionach, na których udało się rozegrać ligowe spotkania? Zapraszamy na podsumowanie (niepełnej) 15 kolejki na pierwszoligowych boiskach.

Ligowe granie rozpoczęło się we wtorek, kiedy to Stomil Olsztyn sensacyjnie pokonał Górnik Łęczna. Dla Stomilu była to trzecia wygrana w ostatnich czterech spotkaniach. W drugim meczu inaugurującym 15 kolejkę Miedź Legnica po szalonym spotkaniu zwyciężyła w meczu wyjazdowym ŁKS Łódź. Dla łodzian było to czwarte spotkanie z rzędu, w którym nie udało się zdobyć kompletu punktów. Miedzianka natomiast wygrała trzecie spotkanie z rzędu i zbliżyła się do miejsc dających możliwość gry w barażach o awans do PKO Ekstraklasy.

W środę, Zagłębie Sosnowiec pokonało Puszczę Niepołomice, a wynik spotkania został ustalony w ostatnich dziesięciu minutach meczu, kiedy to Zagłębie zaaplikowało gościom z małopolski dwie bramki. Dla sosnowiczan było to bardzo ważne zwycięstwo, bowiem pozwoliło odskoczyć od miejsca zagrożonego spadkiem do II ligi. W kolejnym sobotnim spotkaniu Chrobry Głogów, a więc nasz najbliższy przeciwnik pokonał w meczu wyjazdowym GKS Bełchatów. Bramkę na wagę trzech punktów dla głogowian na kwadrans przed końcem spotkania zdobył Oliver Praznovsky.

W czwartek rozegrano dwa mecze. Najpierw w spotkaniu dwóch spadkowiczów z Ekstraklasy Arka Gdynia pokonała na własnym boisku Koronę Kielce, a bramkę dającą trzy punkty Arkowcom strzelił Michal Marcjanik. W ostatnim meczu, jakie udało się rozegrać GKS Tychy pokonał na własnym stadionie Widzew Łódź. Tym samym tyszanie przerwali niekorzystną passę, pięciu kolejnych spotkań bez zwycięstwa.

Wyniki 15. kolejki Fortuna 1 Liga:

Resovia – Radomiak Radom (przełożony)
Sandecja Nowy Sącz – GKS Jastrzębie (przełożony)
Odra Opole – Bruk-Bet Termalica Nieciecza (przełożony)
Stomil Olsztyn – Górnik Łęczna 2:1
ŁKS Łódź – Miedź Legnica 3:4
Zagłębie Sosnowiec – Puszcza Niepołomice 2:0
GKS Bełchatów – Chrobry Głogów 1:2
Arka Gdynia – Korona Kielce 1:0
GKS Tychy – Widzew Łódź 2:1

Drużyna kolejki zdaniem naszej redakcji:

Stomil Olsztyn, który pokonał rewelację tegorocznych rozgrywek, a więc drużynę beniaminka Fortuna 1 Liga, Górnika Łęczna. Dla Stomilu była to kolejna wygrana w ostatnim czasie, a sukcesu nie umniejsza nawet fakt, że drużyna z Lubelszczyzny grała przez większą część spotkania w osłabieniu, bowiem jeszcze w pierwszej połowie z powodu czerwonej kartki boisko musiał opuścić Bartosz Śpiączka. Co istotne, wygrana ta była dopiero drugą wygraną olsztynian na własnym boisku.

Wyróżnić należy również Miedź Legnica, która po szalonym spotkaniu wywiozła z Łodzi komplet punktów, a decydująca o zwycięstwa bramka padła w 87 minucie, kiedy to bramkarza ŁKSu drugi raz w tym meczu pokonał Joan Roman. Dwie bramki dla Miedzianki w meczu tym strzelił również Kamil Zapolnik.

Najlepsi strzelcy Fortuna 1 Liga po 15 kolejce (TOP5):

1. Kamil Zapolnik (Miedź Legnica): 10 bramek
2. Juliusz Letniowski (Arka Gdynia): 9 bramek
Roman Gergel (Bruk-Bet Termalica)
4. Pirulo (ŁKS Łódź): 8 bramek
5. Antonio Dominguez (ŁKS Łódź): 7 bramek

Klasyfikacja strzelców w drużynie Apklan Resovii po 15 kolejce:

1 bramka:
Radosław Adamski:
Maksymilian Hebel
Dawid Kubowicz
Michał Kuczałek
Grzegorz Płatek
Kamil Radulj
Karol Twardowski
Bartłomiej Wasiluk
Sebastian Zalepa