Szymon Grabowski, trener który wprowadził naszą drużynę na zaplecze ekstraklasy po 26 latach nieobecności na tym poziomie rozgrywkowym. Szkoleniowiec, który przywrócił poważna piłkę do stolicy Podkarpacia. Popularny Graba był trenerem Resovii od czerwca 2017 roku, kiedy to zastąpił na tym stanowisku Szymona Szydełko. Warto również pamiętać, że trener Grabowski był asystentem Macieja Huzarskiego w latach 2014-15. W 2018 roku został wybrany najlepszym trenerem na Podkarpaciu, a trenowana przez niego drużyna została wybrana drużyną roku podczas plebiscytu Podkarpacka Nike 2018.

Do największych sukcesów Szymona Grabowskiego, jako szkoleniowca Resovii należy pierwsze miejsce w III lidze grupie IV w sezonie 2017/18, co pozwoliło wywalczyć awans do II ligi. W sezonie tym nasza drużyna wyprzedziła drugi Motor Lublin o sześć punktów, a trzecie KSZO Ostrowiec Świętokrzyski o trzynaście oczek. W pierwszym sezonie na drugoligowych boiskach biało-czerwoni, pod dowództwem trenera Grabowskiego zajęli dziesiątą pozycję, co pozwoliło pewnie utrzymać się na poziomie centralnym ligowych rozgrywek w Polsce. W kolejnym sezonie 2019/20, nasza drużyna wywalczyła awans na zaplecze ekstraklasy, po najważniejszym dla rzeszowskiej piłki meczu derbowym w XXI wieku, w którym piłkarze Resovii pokonali po rzutach karnych rywala zza miedzy, dzięki czemu uzyskali promocję do Fortuna 1 Liga, w której ostatni raz rzeszowski klub grał 26 jeszcze w ubiegłym wieku. W sezonie tym Resovia była jedyną drużyną w ligowej stawce, która od pierwszej do ostatniej kolejki zajmowała miejsce w szóstce dającej możliwość gry w barażach o awans do I ligi.

Osobny akapit warto poświęcić rozgrywkom Pucharu Polski, dzięki którym w ostatnich latach do Rzeszowa przyjeżdżały drużyny z Ekstraklasy. Tak było w 2018 roku, kiedy to na stadionie miejskim Pasiaki podejmowały w 1/16 Lechię Gdańsk i tak było również w sezonie 2019/20, kiedy to przy Wyspiańskiego nasza drużyna rywalizowała z Lechem Poznań – również w ramach 1/16 Finału. W tym roku, jeszcze przed startem rozgrywek ligowych, dzięki naszej drużynie kolejny raz do Rzeszowa zawitała ekipa z Ekstraklasy, a był to Piast Gliwice. Tym razem było to spotkanie w ramach 1/32 Finału Pucharu Polski.

Szymon Grabowski był związany z naszą drużyną także jako piłkarz, w barwach której występował od najmłodszych lat. W sezonie 2008/09 był częścią drużyny, która wywalczyła awans do II ligi. Był też zawodnikiem Błękitnych Ropczyce, Izolatora Boguchwała, Strugu Tyczyn oraz MKSu Kańczuga.

Trenerze dziękujemy za wszystko i życzymy powodzenia w dalszej karierze!