Za nami 13 kolejka Fortuna 1 Liga, w której Apklan Resovia uległa na stadionie Miejskim w Rzeszowie drużynie Arki Gdynia 1:2. Podopieczni Szymona Grabowskiego po tej kolejce zajmują piętnastą pozycję w lidze, a ich przewaga nad ostatnią Sandecją Nowy Sącz zmalała i wynosi pięć punktów. Jak było na innych boiskach? Zapraszamy na podsumowanie minionej kolejki.

W 13 kolejce Fortuna 1 Liga padło 24 bramek, z czego 10 strzelili gospodarze, a pozostałe 14 goście. 13 z 24 bramek zostało strzelonych w pierwszej połowie, a najwięcej goli, bo osiem padło w Łodzi, gdzie ŁKS zremisował z Puszczą Niepołomice 4:4. Była to kolejka, która zdecydowanie nie należała do gospodarzy, bowiem tylko jedno spotkanie zakończyło się wygraną gospodarzy, a było to zwycięstwo Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Pięć spotkań zakończyło się wygraną gości, a trzy mecze nie przyniosły rozstrzygnięcia.

Granie w 13 kolejce rozpoczęło się w piątek w Niecieczy, gdzie Bruk-Bet Termalica pokonała Widzew Łódź, tym samym przedłużając ligową serię zwycięstw do siedmiu spotkań. Dzięki tej wygranej niecieczenie przewodzą ligowej stawce, a do rozegrania pozostało im także jedno zaległe spotkanie.

W sobotę Stomil Olsztyn uległ na własnym boisku drużynie GKSu Jastrzębie, dla którego była to bardzo ważna wygrana, pozwalająca zbliżyć się do wyprzedzających drużyny. Arka zwyciężyła Resovię, dla której była to dziewiąta porażka w trwającym sezonie. W innych meczach GKS Tychy uległ na własnym boisku drużynie Miedzi Legnica, dla której była to pierwsza wygrana od 30 września. Zagłębie Sosnowiec przegrało na własnym stadionie z Chrobrym Głogów i pozostaje bez wygranej od dłuższego czasu, co z pewnością jest dobrą informacją m.in. dla naszej drużyny. GKS Bełchatów, który pozostawał bez przegranej od sześciu spotkań, w końcu zaznał smak porażki, ulegając na własnym stadionie Koronie Kielce, z która nasi piłkarze zagrają w następnej kolejce.

W niedzielę najwięcej emocji było w Łodzi, gdzie ŁKS stracił pierwsze w tym sezonie punkty na własnym stadionie. W innych meczach Odra Opole zremisowała z Górnikiem Łęczna, dla której bramkę zdobył były zawodnik Resovii, Serhii Krykun. Sandecja zremisowała natomiast z Radomiakiem, który kończył mecz w dziesiątkę.

Wyniki 13 kolejki Fortuna 1 Liga:

Resovia – Arka Gdynia 1:2 (Więcej o meczu)
Termalica Bruk-Bet Nieciecza – Widzew Łódź 2:0
Stomil Olsztyn – GKS Jastrzębie 0:1
GKS Tychy – Miedź Legnica 0:2
Zagłębie Sosnowiec – Chrobry Głogów 1:2
GKS Bełchatów – Korona Kielce 0:1
Odra Opole – Górnik Łęczna 1:1
ŁKS Łódź – Puszcza Niepołomice 4:4
Sandecja Nowy Sącz – Radomiak Radom 1:1

Drużyna kolejki zdaniem naszej redakcji: Puszcza Niepołomice – niepołomiczanie, to pierwsza drużyna w tym sezonie, której udało się wywieźć punkty, a konkretnie jeden punkt ze stadionu ŁKSu Łódź. Udało się go zdobyć po dramatycznym spotkaniu, w którym podopieczni Tomasza Tułacza przegrywali po pierwszej połowie 3:1, ale finalnie zremisowali 4:4. Zawodnikiem meczu, a nawet kolejki został Wiktor Żytek, który popisał się hattrickiem.

Najlepsi strzelcy Fortuna 1 Liga po 13 kolejce (TOP5):

1. Juliusz Letniowski (Arka Gdynia) – 9 bramek
2. Roman Gergel (Termalica Bruk-Bet Nieciecza) – 9 bramek
3. Antonio Dominguez (ŁKS Łódż) – 7 bramek
Kamil Zapolnik (Miedź Legnica) – 7 bramek
Pirulo (ŁKS Łódź) – 7 bramek

Klasyfikacja strzelców w drużynie Apklan Resovii po 13 kolejce: 

1. Radosław Adamski – 1 bramka
Maksymilian Hebel
Dawid Kubowicz
Michał Kuczałek
Grzegorz Płatek
Kamil Radulj
Karol Twardowski
Bartłomiej Wasiluk
Sebastian Zalepa