W meczu 13 kolejki Fortuna 1 Liga, przeciwnikiem Resovii będzie spadkowicz z Ekstraklasy, a także jeden z przedsezonowych faworytów do awansu, Arka Gdynia. Początek spotkania na Stadionie Miejskim w Rzeszowie, w sobotę o godzinie 12:00. Sędzią spotkania będzie Pan Daniel Kruczyński z Żywca. Transmisja na żywo dostępna będzie w aplikacji mobilnej oraz na stronie internetowej IPLA.

Dla piłkarzy Resovii ostatni mecz z Sandecją Nowy Sącz, był pierwszym w tym sezonie, jaki przyszło im rozegrać w Rzeszowie. Rzeszowska inauguracja wypadła przeciętnie, bowiem po bezbarwnym spotkaniu, które zakończyło się bezbramkowym remisem, nie można było mówić o zadowoleniu. Szansę na poprawę nasi gracze będą mieć już w najbliższą sobotę, kiedy to na stadionie przy ulicy Hetmańskiej w Rzeszowie podejmą Arkę Gdynia. I choć zdanie nie będzie łatwe, to rzeszowianie pokazali już nie raz, że w meczach z teoretycznie trudniejszym przeciwnikiem są wstanie nawiązać równą walkę.

Problem, który wręcz prześladuje naszą drużynę niemal przez cały sezon, to brak skuteczności, a także ofensywna niemoc w kreowaniu zagrożenia w polu karnym rywala. Świadczyć może o tym fakt, że na dwanaście rozegranych spotkań ligowych w tym sezonie, aż w siedmiu nasi gracze nie potrafili pokonać bramkarza przeciwnika. Nie jest to statystyka, która napawa optymizm, szczególnie, że trzy z siedmiu wspominanych spotkań przyda na trzy ostatnie mecze, ale wszyscy wierzymy, że złą kartę uda się w końcu odwrócić, a piłkarze Resovii zaczną regularnie trafiać do bramki przeciwnika. Oczywiście szczęściu trzeba pomóc, a w tym celu gracze Resovii muszą być zdecydowanie bardziej aktywni, a przede wszystkim regularni w akcjach ofensywnych, bowiem w ostatnich meczach przeplatamy spotkania, w których stwarzamy sobie szanse na zdobycie gola, z meczami, w których nie potrafimy znaleźć sposobu na zagrożenie bramce przeciwnika.

Naszym najbliższym rywalem, będzie trenowana przez Ireneusza Mamrota Arka Gdynia, a więc spadkowicz z Ekstraklasy, a jednocześnie jeden z głównych przedsezonowych faworytów do awansu. Gdynianie w ostatnim meczu przed starciem z Resovią pokonali na własnym stadionie zespół Zagłębia Sosnowiec, a bramki dla Arki w meczu tym strzelali Juliusz Letniowski z rzutu karnego oraz Mateusz Żebrowski.  Wspomniany Letniowski, to również jeden z liderów klasyfikacji strzelców w Fortuna 1 Liga. 22-letni pomocnik zdobył dotychczas osiem bramek, a aktualnie więcej goli w tym sezonie zdobył tylko Roman Gergel z Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Oprócz tego Letniowski ma na swoim koncie trzy asysty, co w klasyfikacji kanadyjskiej daje jedenaście punktów. Innym graczem, na którego będą musieli uważać nasi obrońcy, jest doświadczony Maciej Jankowski, który w trwającym sezonie może pochwalić się trzema bramkami oraz jedną asystą. Drużyna Arki, to oprócz Łódzkiego Klubu Sportowego, jedna z tych drużyny, która strzela najwięcej bramek w lidze.

W tabeli zespół z Trójmiasta zajmuje obecnie piątą pozycję z bilansem 6-3-3 i 21 punktami na kocie. Oznacza to, że gdynianie do miejsca dającego bezpośredni awans tracą przed najbliższą kolejką dziewięć punktów. W meczach wyjazdowych Arka wygrała trzy mecze, a dwukrotnie remisowała oraz raz schodziła z boiska pokonana. Bilans bramkowy w meczach na wyjeździe, to jedenaście bramek strzelonych oraz cztery stracone. Resovia natomiast ma na koncie osiem punktów i z bilansem 2-2-8 zajmuje obecnie piętnastą pozycję na zapleczu ekstraklasy. Bilans bramkowy naszej drużyny, to osiem bramek zdobytych oraz dziewiętnaście straconych. Przewaga nad przedostatnim w lidze GKSem Jastrzębie wynosi aktualnie cztery punkty, a nad ostatnią, będącą na miejscu spadkowym Sandecją sześć oczek.

Biorąc pod uwagę powyższe, należy liczyć się z kolejnym ciężkim spotkaniem, w którym mimo wszystko podopieczni Szymona Grabowskiego z pewnością powalczą o zdobycz punktową. Początek meczu na Stadionie Miejskim przy ulicy Hetmańskiej w Rzeszowie, w sobotę o godzinie 12:00. Transmisja na żywo dostępna będzie w aplikacji mobilnej oraz na stronie internetowej IPLA.

W pozostałych meczach 13 kolejki Fortuna 1 Ligi zagrają:

20 listopada (piątek):

Termalica Bruk-Bet Nieciecza – Widzew Łódź (godz. 17:40, Polsat Sport Extra)

21 listopada (sobota):

Stomil Olsztyn – GKS Jastrzębie (godz. 12:40, Polsat Sport)
GKS Tychy – Miedź Legnica (godz. 17:00)
Zagłębie Sosnowiec – Chrobry Głogów (godz. 17:00)
GKS Bełchatów – Korona Kielce (godz. 17:00)

22 listopada (niedziela):

Odra Opole – Górnik Łęczna (godz. 12:40, Polsat Sport)
ŁKS Łódź – Puszcza Niepołomice (godz. 12:40)
Sandecja Nowy Sącz – Radomiak Radom (godz. 16:00)