Łukasz Oleksy dołączył do sztabu szkoleniowego pierwszoligowej Apklan Resovii. Naukowiec, fizjoterapeuta, informatyk. Od tego sezon trener przygotowania motorycznego w Klubie CWKS Resovia.

Nowy trener prowadzi badania naukowe oraz kształci fizjoterapeutów i trenerów w dziedzinie rehabilitacji i sportu z zakresu wykorzystania obiektywnych metod diagnostyki narządu ruchu.

Zawodowo pracownik naukowy Centrum Fizjoterapii i Sportu Politechniki Rzeszowskiej oraz  dydaktyczno-naukowy Kliniki Ortopedii i Rehabilitacji Wydziału Medycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Jest prelegentem w ramach kursów licencyjnych UEFA A i UEFA B i autorem około 40 publikacji w międzynarodowych czasopismach naukowych. Wiedzę z zakresu nowoczesnego treningu funkcjonalnego i motorycznego zdobywał na wielu kursach i stażach, w tym zagranicznych np. w Australii. W kwietniu 2019 roku przedstawi swoją pracę na temat oceny powrotu do sportu u piłkarzy po rekonstrukcji ACL podczas konferencji XXVIII Isokinetic Medical Group Conference „Football Medicine” na Wembley, w Londynie.

W zakres obowiązków Łukasza wchodziło będzie:
– przygotowanie motoryczne
– ocena motoryczna
– ocena ryzyka urazu
– analiza GPS
– tworzenie systemu informatyczno-analitycznego analizującego stan zawodników, zmęczenie, obciążenia treningowe, GPS.

Witamy na biało-czerwonym pokładzie i życzymy powodzenia!