Jarosław Czernysz w dniu dzisiejszym został zawodnikiem Apklan Resovii. Młody piłkarz przyszedł do naszego klubu na zasadzie transferu definitywnego wiążąc się z nami na trzy lata. 

Jarosław Czernysz pochodzi z Jarosławia, gdzie w tamtejszym JKS stawiał pierwsze piłkarskie kroki skąd trafił do Akademii Piłkarskiej Polonii Bytom. W ostatnim sezonie w rundzie wiosennej w barwach Odry Opole rozegrał 13 meczów na pierwszoligowym froncie, w których strzelił dwie bramki. Jarosław to dwudziestoletni pomocnik, który w nadchodzącym sezonie będzie zachowywał status młodzieżowca.

Ponadto Zarząd Sekcji Piłki Nożnej informuje, iż podpisał roczny kontrakt z Szymonem Feretem z opcją przedłużenia na kolejny rok, a do kadry pierwszej drużyny zostali włączeni Jakub Kałaska i Kacper Szymkiewicz, którzy występują na pozycji pomocnika, a ostatnio grali w drużynie rezerw reprezentującą Szkołę Mistrzostwa Sportowego „RESOVIA”.

Z kolei z powodu wygasającego kontraktu nasze szeregi opuścili Serhij Krykun (Górnik Łęczna), Szymon Kaliniec (wolny zawodnik). Serdecznie dziękujemy za reprezentowanie biało-czerwonych barw i powodzenia w dalszej karierze!