Przed nami 86. Derby Rzeszowa. Mecz, który elektryzuje cały Rzeszów i skupia uwagę kibiców piłki nożnej w całej Polsce! Wielkie święto przy W22 już jutro o godzinie 13:05! Na trybunach pojawi się 356 szczęśliwców, którzy już dostali potwierdzenie otrzymania wejściówki na mecz natomiast całą resztę zapraszamy do Baru Malta lub przed telewizory, gdzie bezpośrednia transmisje przeprowadzi TVP3! Dla wszystkich kibiców udających się na mecz prezentujemy aneks do regulaminu stadionu związanego z obostrzeniami i reżimem sanitarnym, a także informacje dla mediów odnośnie pracy podczas derbów.

Aneks do Regulaminu Imprezy Niemasowej na Stadionie CWKS Resovia

CWKS Resovia jako organizator meczów piłki nożnej na szczeblu II ligi dołoży wszelkich starań aby zabezpieczyć imprezę zgodnie z wytycznymi Departamentu Bezpieczeństwa PZPN. Każda osoba funkcyjna posiadać będzie rękawiczki, maseczkę, zdezynfekowany ubiór służbowy.

 1. Każda osoba wchodząca na mecz – imprezę niemasową akceptuje zagrożenie związane z możliwością zarażenia COVID-19.
 2. Na mecz uprawnionymi będą wyłącznie kibice posiadający już zakupiony karnet na rundę wiosenną sezonu 2019/2020, którzy po weryfikacji e-mailowo zostali poinformowani o możliwości wejścia.
 3. Nie będzie możliwości kupna biletów.
 4. Przy każdym wejściu na stadion zapewnione zostaną czynności związane z kontrolą dostępu do stadionu. Zostaną przygotowane oznaczenia wskazujące dystans pomiędzy osobami oczekującymi w kolejce.
 5. Stewardzi będą kładli nacisk aby każdy uczestnik meczu do czasu zajęcia miejsca miał założoną maseczkę zakrywającą usta i nos.
 6. Zgodnie z wytycznymi Departamentu Bezpieczeństwa PZPN osoby uczestniczące  w meczu zobowiązane są do zachowania bezpiecznej odległości pomiędzy sobą minimum 2 metry.
 7. Obowiązkowo każda osoba wchodząca na stadion zostanie poddana dezynfekcji rąk.
 8. Dla publiczności udostępnione zostają Sektory S1, S2, S4 i S5. Kibice uprawnieni do wejścia na stadionmogą wchodzić 2 bramo-furtami (przy kasie nr 1 i kasie nr 2) przy zachowaniu wszystkich środków ostrożności (min. zachowaniu odstępu, dezynfekcji rąk i posiadania maseczki zakrywającej usta i nos do czasu zajęcia miejsca).
 9. Po wejściu na stadion każdy zobowiązany jest do zajęcia udostępnionego miejsca. Stewardzi są uprawnieni do kontroli prawidłowego zajęcia miejsc.
 10. W trakcie meczu jest bezwzględny zakaz przemieszczania się między sektorami.
 11. Co czwarte krzesełko w każdym rzędzie zostało udostępnione dla publiczności, a w niższym rzędzie na krzyż zgodnie z najnowszymi wytycznymi tzw. na szachownicę.
 12. Zarządzaniem wejścia do toalet odpowiedzialni będą Stewardzi którzy zgodnie  z wytycznymi będą pilnować limitów wejść.
 13. Po zakończonym meczu w pierwszej kolejności o opuszczenie stadionu poproszone zostaną osoby zajmujące miejsca w sektorach oznaczonych S2 i S4 począwszy od miejsc znajdujących się w najniższych rzędach po ich opróżnieniu następne dwa sektory S1 i S5 również począwszy od najniższych rzędów. Nadzór na opuszczaniem stadionu sprawować będzie służba porządkowa.
 14. Wszelki catering na stadionie zostanie zamknięty.
 15. Rekomendujemy aby na mecz nie przynosić bagażu podręcznego.

Informacja dla mediów na temat pracy podczas 86. Derbów Rzeszowa

 1. Wejście i odbiór akredytacji będzie odbywać się bramą wjazdową (pierwsza od ulicy Wyspiańskiego).
 2. STREFA JEDEN, czyli strefa pracy mediów (dziennikarze, fotoreporterzy) znajdować się będzie na sektorach „na wale” z zachowaniem bezpiecznej odległości.
 3. Miejsca siedzące dla dziennikarzy będą znajdować się na biało-czerwonych krzesełkach na sektorach pomiędzy ławkami rezerwowych
 4. Konferencja prasowa połączona ze studiem pomeczowym oraz studio przedmeczowe odbędzie się przy sektorze „W34”.

Ponadto informujemy, iż stadion zostanie otwarty na półtorej godziny przed rozpoczęciem meczu, tj. 11:35.