W ramach 26. kolejki II ligi środową rywalizacje rozpoczniemy od popołudniowego meczu Legionovii Legionowo z GKS Katowice, a zakończymy w Częstochowie gdzie Apklan Resovia podejmie tamtejszą Skrę. Mecz rozpocznie się w środę , 17 czerwca o godzinie 18:00.

Nasz jutrzejszy rywal zajmuje 10 miejsce w tabeli ligowej z 34 punktami na koncie z bilansem bramkowym:22 strzelonych przy 33 straconych. W trzech ostatnich kolejkach po restarcie rozgrywek spowodowanej pandemią koronawirusa zawodnicy Skry zgarnęli komplet punktów (wygrywając w Łodzi z Widzewem  2:1,  u siebie z GKS Katowice 1:0 oraz na wyjeździe ze Stal Stalowa Wola 2:1). Warto nadmienić, że Skra przed wznowieniem rozgrywek zajmowała miejsce w dolnej części tabeli w strefie spadkowej, ale po pokonaniu lidera i wicelidera, a także Stalówkę opuścili strefę spadkową i awansowali na 10 miejsce zbliżając się do szóstego miejsca premiowanego grą w barażach o I ligę.

Najlepszym strzelcem zespołu jest Dawid Wolny, który ma 6 strzelonych bramek. Trenerem Skry Częstochowa jest Paweł Ściebura, posiadający licencje UEFA Pro, który swoją karierę na ławce trenerskiej zaczął właśnie w Częstochowie.

W poprzednim sezonie mierząc się z zawodnikami Skry na wyjeździe wygraliśmy 2:0. Takim samym rezultatem zakończyło się spotkanie na jesień przy Wyspiańskiego 22, w którym bramki strzelali:  Sebastian Zalepa i Kamil Radulj.

W jutrzejszym spotkaniu Szymon Grabowski nie będzie mógł skorzystać z usług Rafała Mikulca oraz Wojciecha Daniela, którzy są nadal kontuzjowani. Za kolei do składu wraca Mateusz Geniec pauzujący w niedzielę za nadmiar żółtych kartek. Arbitrem spotkania jest Albert Różycki z Łodzi.

Transmisje ze spotkania będzie można obejrzeć bezpłatnie na kanale YouTube Skry Częstochowa. Początek transmisji na 5 minut przed rozpoczęciem meczu (kliknij TUTAJ, by przejść oglądać).