Wczoraj meczem Elany Toruń z Garbarnią Kraków zaczęliśmy trzecią kolejkę po przerwie związanej z koronawirusem. W ramach 25. kolejki II ligi w meczu okrzykniętym „hitem kolejki” zmierzymy się z sąsiadem w tabeli Górnikiem Łęczna. Mecz rozpocznie się w niedziele, 14 czerwca o godzinie 13:05 i będzie transmitowany w TVP3 oraz na platformie internetowej TVP Sport. Sponsorem meczu została lokalna firma Elektromontaż Rzeszów.

Nasz jutrzejszy rywal zajmuje 3 miejsce w tabeli ligowej z 42 punktami na koncie z bilansem bramkowym 32 strzelonych przy 29 straconych. W dwóch ostatniech kolejkach po restarcie rozgrywek spowodowanej pandemią koronawirusa Górnicy dwukrotnie przegrywali (w Katowicach z miejscową GieKsą 2:1 oraz u siebie ze Stalówką również 2:1) dwukrotnie tracąc szansę na zdobycz punktową w końcówce spotkania.

Najlepszym strzelcem zespołu jest Paweł Wojciechowski, który ma 12 strzelonych bramek. Trenerem zielono-czarnych jest Kamil Kiereś posiadający licencje UEFA PRO , który w swojej dotychczasowej karierze prowadził: GKS Bełchatów, GKS Tychy oraz Stomil Olsztyn.

W poprzednim sezonie mierząc się z zawodnikami z Łęcznej na wyjeździe przegraliśmy (1:0), a u siebie zremisowaliśmy doprowadzając ze stanu 0:2 do 2:2. Z kolei w rundzie jesiennej mimo, iż do 85 minuty prowadzilśmy 1:0 po błędach w końcówce przegraliśmy to spotkanie 2:1. Bramkę dla Pasiaków strzelił Grzegorz Płatek.

W jutrzejszym spotkaniu Szymon Grabowski  z powodu nadmiaru kartek nie będzie mógł skorzystać z usług Mateusza Geńca. Z kolei w składzie gości z powodu absencji za żółte kartki zabraknie Igora Korczakowskiego.

Arbitrem spotkania jest Filip Kaliszewski z Gdańska. Transmisje ze spotkania będzie można obejrzeć w otwartym paśmie TVP3 oraz na platformie internetowej TVP Sport (kliknij TUTAJ). Początek transmisji na 5 minut przed rozpoczęciem meczu.