W dniu wczorajszym w obecności przedstawicieli Apklan Resovii prezesa Wojciecha Zająca, wiceprezesa Adriana Rudawskiego, piłkarza Radosława Adamskiego, a także przedstawicieli Portu Lotniczego „Rzeszów – Jasionka” prezesa Adama Hamryszczaka oraz wiceprezesa Michała Tabisza podpisano umowę partnerską obowiązującą przez najbliższy rok.

Podpisanie umowy zbiegło się wraz z powrotem obu podmiotów „do życia”, ponieważ już od 1 czerwca 2020 roku w wyniku odmrażania gospodarki wracają loty krajowe na linii Rzeszów – Warszawa z kolei 3 czerwca Pasiaki po przerwie rozegrają pierwszy ligowy mecz z Błękitnymi Stargard.

Nawiązanie współpracy ma na celu promocje siebie nawzajem. Od dzisiaj wszyscy podróżni korzystający z Portu Lotniczego „Rzeszów – Jasionka” zobaczą resoviackie banery, a w sklepie na strefie bezcłowej będą mogli nabyć pamiątki klubowe Najstarszego Klubu w Polsce.

Port lotniczy leży przy drodze wojewódzkiej nr 869 łączącej drogę krajową nr 9 (Rudna Mała) z drogą ekspresową S19 (Jasionka). Między miastem a portem lotniczym kursują autobusy MPK Rzeszów. Przystanek autobusowy znajduje się 50 m przed terminalem pasażerskim, natomiast przystanek w centrum miasta usytuowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie dworców PKP Rzeszów Główny i PKS Rzeszów przy ulicy Bardowskiego oraz na Placu Wolności. Atutem lotniska jest duży i monitorowany parking dla samochodów osobowych oraz autobusów liczący 950 miejsc. Jasionka jest korzystnie usytuowana pod względem geograficznym (największa w kraju liczba dni lotnych) i ukształtowania terenu (płaskie podejścia i brak przeszkód naturalnych).

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Portu Lotniczego „Rzeszów – Jasionka” (kliknij TUTAJ)