Dzisiaj umowę z Apklan Resovią podpisał pochodzący z Mołdawii David Andronic. 24-letni, defensywny pomocnik od trzech meczy był testowany przez Szymona Grabowsiego i po tym jak się w nich zaprezentował znalazł uznanie w jego oczach.

David jest byłym reprezentantem narodowej kadry Rumunii U-21, w której rozegrał sześć meczów. W swojej dotychczasowej karierze występował na boiskach ligowych w Mołdawii, na Litwie, w Grecji. A ostatnio reprezentował barwy Milsami Orgiejów występującego w 1 lidze mołdawskiej oraz kwalifikacjach do Ligi Europy.

CV Davida jest niezłe, więc po zgłoszeniu się go do naszego klubu daliśmy mu szansę zaprezentowania się w kilku sparingach. Wykorzystał szansę i pokazał, że mentalnie pasuje do drużyny. Jest bardzo ambitnym zawodnikiem, który chce się przypomnieć jeszcze w reprezentacji Mołdawii, więc wszystko jest w jego nogach, by nam pomógł zrealizować nasze plany, a przy okazji sprawić, by i o nim było głośno – skomentował podpisanie umowy prezes SPN Wojciech Zając.