Widzew Łódź to kolejna wielka polska marka na drodze Apklan Resovii. I choć ostatnimi czasy nieco przygaszona i tułająca się po niższych ligach, to nasz jutrzejszy rywal to wciąż wielki klub. Wielki mecz na szczycie II Ligi już w niedzielę o 13:05 w Łodzi przy Piłsudskiego 138. Transmisje na żywo przeprowadzi stacja TVP3 oraz strona internetowa platformy TVP Sport.

Mecz o fotel lidera zawsze jest prawdziwą gratką dla kibiców, zwłaszcza mecz o takiej randze. Zwycięzca tego meczu zostanie samodzielnym liderem, i co by tu dużo mówić droga do awansu będzie zaczynała stać przed nim otworem. Tylko najpierw trzeba będzie ten mecz wygrać, a to będzie bardzo trudne zadanie.

Apklan Resovia w ostatnich meczach wykazywała się niezwykłą skutecznością w ofensywnie, strzelając co najmniej dwie bramki na mecz. Jednak w Pucharze Polski podczas starcia z Lechem Poznań ta sztuka się nie udała, a Kolejorz udzielił nam bolesnej lekcji ekstraklasowego futbolu. Na równie silnego (o ile nie silniejszego) przeciwnika trafił Widzew, bowiem los w 1/16 Pucharu Polski skojarzył ich z Legią Warszawa. Widzewiacy postawili się jednak drużynie z Warszawy strzelając dwie bramki i doprowadzając do remisu. Przegrali dopiero po trafieniu Lewczuka w końcówce spotkania. Niezwykle ważną rolę, nie tylko w tym meczu ale i ogólnie w zespole z Łodzi odgrywa Marcin Robak. Ten wydawało by się już starszy napastnik strzelił już 10 bramek w drugoligowych rozgrywkach. Do tego posiada on olbrzymie doświadczenie, między innymi grę w Lechu Poznań i Reprezentacji Polski, dlatego wyłączenie go z gry będzie kluczem do zachowania czystego konta w tym meczu. Po kontuzji do treningów wrócił już Filip Majchrowicz, a więc trener Szymon Grabowski do dyspozycji będzie miał wszystkich zawodników.

Bukmacherzy jako wyraźnego faworyta tego spotkania postrzegają Widzew Łódź, na który kursy wahają się w okolicach 1,8, remis to 3,7 a zwycięstwo Sovii to 4,0. Pozostaje tylko zagrać na nosie bukmacherom i pokazać, że się mylili.

Zapowiada się zatem bardzo ciekawe spotkanie, które sędziował będzie Pan Paweł Dziopak, jego asystentami będą Damian Rokosz i Adam Jakubczyk, a sędzią technicznym Pan Robert Kowalczyk. Główny arbiter sędziował w tym sezonie już mecz Pasiaków w Krakowie podczas pucharowego spotkania z Hutnikiem wygranego w dramatycznych okolicznościach 3:2 po dogrywce. Oby i tym razem po zakończonym spotkaniu będziemy mogli cieszyć się ze zwycięstwa. Do boju Resovio!