W spotkaniu 5. kolejki II ligi Apklan Resovia zremisowała z Bytovią Bytów 1-1 (1-1).

Rzeszowianie przez 90. minut prowadzili w meczu z Bytovią Bytów 1-0, ale w doliczonym czasie gry spadkowicz z Fortuna I ligi zdołał wyszarpać remis. Resoviacy zagrali dobre spotkanie, jednak w ostatnim kwadransie spotkania zabrakło im boiskowego cwaniactwa. Prawdziwe kłopoty Biało-Czerwonych zaczęły się w 80. minucie po zejściu z murawy ukaranego drugim żółtym kartonikiem Kamila Radulja.

Już od pierwszego gwizdka lider drugoligowych rozgrywek ruszył z impetem na bramkę rywali. Groźnie było jednak w polu karnym Bytovii głównie po stałych fragmentach gry. W 5 minucie meczu rzeszowianie wykonywali rzut rożny i sędzia sporo się napracował, aby zastopować przepychanki Sebastiana Zalepy z Krzysztofem Bąkiem i Dawida Kubowicza z Deleu. Ostatecznie piłkę skierowaną na głowę Zalepy, wybił Bąk. Po chwili futbolówkę wrzuconą z rzutu wolnego w pole karne wybijał Adrian Kwiatkowski. W 13. minucie meczu Biało-Czerwoni dopięli swego. Piłka dośrodkowana z rzutu rożnego przez Radulja, poszybowała nad Ryngwelskim i spadła precyzyjnie na głowę Zalepy. Środkowy obrońca Pasiaków bez większego trudu wbił piłkę do siatki.

Po zmianie wyniku gra mocno się zaostrzyła i sędzia kilka razy musiał sięgnąć do kieszeni po żółte kartoniki. Upomnienia regulaminowe jeszcze przed przerwą dostali: Wasiak, Kawula, Deleu, Kubowicz i Świderski.

Na przerwę rzeszowianie zasłużenie schodzili z jednobramkowym prowadzeniem, a zaraz po wznowieniu gry dali sygnał, że mają ochotę na więcej. Niesieni dopingiem licznie zgromadzonej publiki, ruszyli na bramkę gości. W 49. minucie Serhij Krykun w znakomitej sytuacji posłał piłkę minimalnie obok słupka. Kilkadziesiąt sekund później na bramkę uderzał Daniel Świderski. Tym razem piłka wylądowała w rekach golkipera. Od 50. minuty goście coraz dłużej utrzymywali się przy piłce i coraz częściej zapuszczali się pod pole karne gospodarzy. W 54. minucie Kamil Radulj faulował przed „szesnastką” jednego z rywali. Pomocnik Apklan Resovii ujrzał żółtą kartkę, a goście stanęli przed szansą na wyrównanie. Wykonawcą rzutu wolnego był Daniel Feruga, który nie popisał się precyzją. Piłka przeszła wysoko nad poprzeczką.

W 63. minucie meczu Kwiatkowski po indywidualnej akcji starał się soczystym strzałem zaskoczyć Wojciecha Daniela. „Czarne Wilki” z każdą kolejną minutą meczu zaczęły się rozkręcać na dobre i bramkarz Apklan Resovii miał sporo pracy. W 80. minucie Kamil Radulj bezsensowną interwencją starał się opóźnić wprowadzenie piłki do gry przez bramkarza gości i sędzia pokazał mu drugą żółtą kartkę. Grający w przewadze bytowianie opanowali środek boiska i bez wsparcia pomocników defensywa Apklan Resovii zaczęła drżeć w posadach.

Spontaniczna rzeszowska publiczność domagała się zabójczych kontrataków swojego zespołu, ale to doświadczeni goście mieli więcej do powiedzenia w ostatnich minutach meczu. W 87. minucie po dośrodkowaniu Stanczewa, na bramkę Apklan Resovii uderzał Bąk. Po chwili Daniel po raz kolejny wykazał się świetną interwencją po strzale Karola Czubaka.

W 90. minucie mecz mógł zakończyć Radosław Adamski. Popędził z futbolówką przez 30 metrów i mógł postawić kropkę nad „i”, ale minimalnie przestrzelił.  W doliczonym czasie gry Michał Rutkowski zdecydował się na niesygnalizowany strzał i efektownym wolejem doprowadził do wyrównania.

Apklan Resovia – Bytovia Bytów 1-1 (1-0)

1-0 Sebastian Zalepa (13),
1-1 Michał Rutkowski (90).

Resovia: Wojciech Daniel – Mateusz Geniec, Dawid Kubowicz, Sebastian Zalepa, Rafał Mikulec – Serhij Krykun (89 Radosław Adamski), Kamil Radulj, Konrad Domoń, Grzegorz Płatek (85 Karol Twardowski), Szymon Feret (90 Szymon Hajduk) – Daniel Świderski (59 Adrian Dziubiński).

Bytovia: Bartosz Ryglewski – Michał Rutkowski (90 Patryk Wolski), Kacper Kawula, Krzysztof Bąk, Deleu – Adrian Kwiatkowski (80 Denisław Stanczew), Przemysław Lech, Daniel Feruga, Łukasz Wasiak (46 Adrian Bielawski) – Karol Czubak, Norbert Hołtyn (46 Piotr Giel).

Sędziował: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska).

Żółte kartki: Świderski, Kubowicz, Radulj – Kawula, Wasiak, Deleu, Czubak, Rutkowski, Bielawski.

Czerwona kartka: Kamil Radulj (80. minuta, za drugą żółtą).