Apklan Resovia zremisowała bezbramkowo z Pogonią Siedlce w wyjazdowym meczu 2. kolejki II ligi. Po dwóch meczach ligowych resoviacy mają na swoim koncie cztery oczka.

Rzeszowianie przywożą z Siedlec punkt i mogą czuć pewien niedosyt, bo byli zespołem konkretniejszym. Biało-czerwoni zagrali dobre spotkanie, a jedynym, aczkolwiek ważnym mankamentem była skuteczność.

Apklan Resovia już w pierwszej połowie starała się zaskoczyć siedlecką defensywę odważną grą, lecz w bramce gospodarzy pewnie czuł się Piotr Smołuch. W 26 minucie Serhij Krykun w indywidualnej akcji zakręcił defensorami Pogoni i mocno uderzył na bramkę z 22 metrów, ale piłka uderzona w sam środek bramki wylądowała w rękach bramkarza. Rozmontować defensywę gospodarzy starali się też Kamil Radulj i Daniel Świderski. Ten ostatni zastąpił w ataku kontuzjowanego Adriana Dziubińskiego. Dwójkowe akcje Pasiaków nie przynosiły jednak oczekiwanego efektu.

Miejscowi groźni byli głównie po stałych fragmentach gry. Tak było w 42 minucie przy rzucie wolnym. Mocnym strzałem z rzutu wolnego starał się zaskoczyć bramkarza Apklan Resovii Adam Mójta, ale posłał piłkę nad bramką.

Więcej działo się na boisku po przerwie. Gra nabrała tempa i obydwa zespoły ruszyły do odważniejszych ataków.
Szymon Feret po wrzutce Konrada Domonia trafił piłką w poprzeczkę, a kilka minut później przed szansą stanął po raz kolejny Krykun. Była to najlepsza okazja Apklan Resovii, po której piłka po raz kolejny minęła cel. Na uwagę zasługuje również atomowy wolej z 25 metrów Rafała Mikulca, po którym piłka przeszła koło słupka. W 81 minucie zakotłowało się w „szesnastce” Apklan Resovii. Piłkę w pole karne Pasiaków posłał Bartosz Wiktoruk, ale żaden z jego kolegów nie potrafił wykończyć akcji.

W doliczonym czasie gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Dawid Kubowicz. Środkowy obrońca Apklan Resovii opuścił plac gry. Nie miało to już większego wpływu na losy spotkania, bo sędzia po chwili po raz ostatni użył gwizdka kierując piłkarzy do szatni.

Pogoń Siedlce – Apklan Resovia 0-0

Pogoń: Piotr Smołuch – Adam Pazio, Bartosz Brodziński, Aya Diouf, Bartłomiej Olszewski – Kacper Skibicki (89 Jakub Romanowicz), Damian Mosiejko, Bartosz Wiktoruk, Piotr Marciniec (79 Kacper Falon), Adam Mójta (63 Marcin Kozłowski I) – Maciej Firlej (72 Kamil Walków).

Resovia: Wojciec Daniel – Mateusz Geniec, Sebastian Zalepa, Dawid Kubowicz, Rafał Mikulec – Serhij Krykun (77 Radosław Adamski), Dariusz Frankiewicz, Konrad Domoń, Kamil Radulj (57 Grzegorz Płatek), Szymon Feret (87 Szymon Hajduk) – Daniel Świderski (72 Bartłomiej Buczek).

Sędziował: Mariusz Szczerbowicz (Olsztyn).

Żółte kartki: Kozłowski I – Feret, Frankiewicz, Krykun, Kubowicz.

Czerwona kartka: Kubowicz (90. minuta, druga żółta).

Widzów: 1326.