W najbliższy weekend Apklan Resovia wznowi rozgrywki II ligi, w związku z czym zapraszamy na statystyczne podsumowanie okresu przygotowawczego. Podczas niego drużyna Pasiaków rozegrała siedem spotkań sparingowych i wygrała cztery z nich.

Od 17 czerwca cały sztab szkoleniowy i zawodnicy Apklan Resovii pracowali, żeby forma na spotkanie z Stalą Stalowa Wola (27 lipca, 17:00) była jak najlepsza. Przez ten czas Pasiaki w siedmiu sparingach mierzyli się z zespołami z pięciu szczebli rozgrywkowych. Cztery z tych spotkań zakończyło się zwycięstwami rzeszowian. Warto zaznaczyć, że zespół trenera Szymona Grabowskiego nie zaliczył żadnego potknięcia. Bilans bramkowy Pasiaków to aż 15 goli strzelonych i tylko 3 stracone. Najlepszym strzelcem całego okresu przygotowawczego został Karol Twardowski, który strzelał przeciwko Bruk-Bet Termalice Nieciecza, Kańczudze i Stali Mielec. Tuż za nim uplasowali się Radosław Adamski, Kamil Radulj i Maciej Sowa – cała trójka z dwoma trafieniami. Na pewno nie można narzekać na skuteczność, biało-czerwoni legitymowali się średnią 2,14 bramki na mecz. Drużyna częściej strzelała gole w drugich połowach.

Blok defensywny niczym nie ustępuje poczynaniom ofensywnym. Cztery czyste konta zachowali bramkarze, w trzech meczach puścili po jednej bramce. Mimo dużych rotacji w obronie liczba trzech straconych bramek w siedmiu meczach wygląda naprawdę solidnie.

Gdyby za sparingi przyznawać punkty, jak to ma miejsce w lidze, Resovia zdobyłaby ich 15. Trener Szymon Grabowski  sprawdził aż 37 piłkarzy.

W ciągu najbliższego tygodnia resoviacy będą trenowali na własnych obiektach przy ulicy Wyspiańskiego. W sobotę 27 lipca, o godzinie 17:00 w Boguchwale Pasiaków czeka pierwsze spotkanie ze Stalą Stalowa Wola.

Sparingi Apklan Resovii przed sezonem 2019/2020

Bilans Apklan Resovii w meczach sparingowych

  • Zwycięstwa: 4
  • Remisy: 3
  • Porażki: 0
  • Bramki zdobyte: 15
  • Bramki stracone: 3
  • Średnia bramek zdobytych na mecz: 2,14
  • Średnia bramek straconych na mecz: 0,43
  • Najlepszy strzelec: Karol Twardowski (3)
  • Strzelcy: Karol Twardowski (3), Radosław Adamski (2), Kamil Radulj (2), Maciej Sowa (2), Adrian Dziubiński (1), Szymon Feret (1), Mateusz Geniec (1), Arkadiusz Górka (1), Mateusz Kantor (1), Serhij Krykun (1)