Rzeszowianie zremisowali 1-1 (1-1) z czwartoligową Ekoball Stalą Sanok w ostatnim meczu kontrolnym przed pierwszym oficjalnym spotkaniem sezonu 2019/20. Mecz towarzyski, który odbył się przy sztucznym oświetleniu i fantastycznej atmosferze na trybunach zaingurował otwarcie zmodernizowanego Stadionu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Wierchy” w Sanoku.

Rzeszowianie podeszli do meczu chyba zbyt towarzysko, bo remis zespołów, które dzielą dwa poziomy rozgrywkowe można uznać za sporą niespodziankę. Miejscowi w 23 minucie wyszli na prowadzenie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i efektownej główce Seweryna Zajdla.

Resoviacy częściej byli przy piłce i sporo atakowali, ale ich akcje długo nie przynosiły efektu. Świetny mecz w bramce gospodarzy rozegrał doświadczony Piotr Krzanowski. Swoim fachem wykazał się m.in. przy strzałach: Adriana Dziubińskiego, Dariusza Frankiewicza, Grzegorza Płatka i Serhija Krykuna. Po jednym ze strzałów ukraińskiego pomocnika piłka wylądowała na słupku.

W 43 minucie rzeszowianie doprowadzili do wyrównania po strzale z 6 metra Kamila Radulja. Pomocnik Resovii wykorzystał błąd jednego z obrońców Stali i strzałem lewą nogą po ziemi pokonał Krzanowskiego.

Po przerwie żaden z zespołów nie zdołał zmienić wyniku spotkania, a okazji do tego było sporo. Po stronie Resovii groźnie na bramkę gospodarzy uderzali: Sebastian Zalepa (po rzucie rożnym), Szymon Feret i Daniel Świderski. Ten ostatni umieścił nawet piłkę w siatce, ale arbiter dopatrzył się przewinienia po jego stronie i bramki nie uznał.

Ekoball Stal Sanok – Apklan Resovia 1-1 (1-1)

Bramki: Seweryn Zajdel (23) – Kamil Radulj (43).

Stal: Piotr Krzanowski – Damian Baran, Karol Adamiak, Ihor Ostruwka, Szymon Słysz – Łkasz Tabisz, Kacper Słysz, Bartosz Sieradzki, Seweryn Zajdel – Arkadiusz Femin, Sebastian Sobolak. Grali także: Konrad Kaczmarski, Krystian Jaklik, Piotr Lorenc, Wołodymyr Kozłow, Damian Posadzki, Kamil Adamiak, Mateusz Kuzio.

Resovia: Filip Majchrowicz – Mateusz Geniec, Konrad Domoń, Dawid Kubowicz, Rafal Miulec – Krzysztof Gancarczyk, Grzegorz Płatek, Kamil Radulj, Dariusz Frankiewic, Serhij Krykun – Adrian Dziubiński. Grali także: Wojciech Daniel, Mateus Kantor, Radosław Adamski, Szymon Feret, Bartłomiej Buczek, Jakub Kurek, Szymon Hajduk, Daniel Świderski, Sebastian Zalepa, Karol Twardowski.