Filip Majchrowicz w czwartek został piłkarzem Apklan Resovii. Bramkarz, który w poprzednim sezonie reprezentował Cracovię w Centralnej Lidze Juniorów został wypożyczony na rok z opcją pierwokupu.

19-latek pochodzący z Olsztyna od początku swojej kariery był związany z miejscowym Stomilem. Tam przechodził przez poszczególne szczeble juniorskiej piłki, by następnie w 2016 roku przenieść się do Polonii Warszawa. W juniorskiej drużynie Czarnych Koszul rozegrał 9 spotkań.

Wiosną 2018 roku młody bramkarz został piłkarzem Cracovii występującej w Centralnej Lidze Juniorów. Na koniec rozgrywek z krakowskim klubem świętował zdobycie wicemistrzostwa Polski, rozgrywając 12 spotkań i zachowując czyste konto w siedmiu z nich.

Majchrowicz w minionej kampanii zagrał w CLJ 17 meczów, w 3 nie musiał wyciągnąć piłki z siatki.

– Od początku tego okienka transferowego zależało nam na ściągnięciu bramkarza młodzieżowca. Filip przyjechał do nas na testy i od razu wpadł w oko sztabowi szkoleniowemu. Dodatkowym atutem są jego parametry. Wysoki bramkarz w tej lidze jest na wagę złota – mówi prezes Sekcji Piłki Nożnej CWKS Resovia, Wojciech Zając.

Filip Majchrowicz to ósmy piłkarz, który w letnim okienku transferowym trafił do drużyny Szymona Grabowskiego.